Bitcoin Ajandası

Menkul Kıymet Düzenleyicileri Celsius’un Sabit Para Satışına İtiraz Etti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Menkul Kıymet Düzenleyicileri Celsius’un Sabit Para Satışına İtiraz Etti!

Menkul Kıymet Düzenleyicileri Celsius’un Sabit Para Satışına İtiraz Etti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Vermont ve Teksas’ta bulunan menkul kıymet düzenleyicileri, kripto kredi platformu Celsius’un sabit para olarak ifade edilen varlıklarını satmasına karşı çıktı.

Teksas eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu, Vermont Mali Düzenleme Departmanı ve Teksas Bankacılık Departmanı konuya yönelik olarak itirazda bulundu.

Hatırlanacağı üzere Celsius, devam eden iflas işlemleri esnasında, maddi durumunu toparlayabilmek adına elinde mevcut bulunan stabilcoin varlıklarını satma talebinde bulunmuştu.  

Menkul Kıymet Düzenleyicilerinden İtiraz!

Menkul Kıymet Düzenleyicilerinden İtiraz!
Menkul Kıymet Düzenleyicilerinden İtiraz!

Vermont düzenleyicilerinin avukatı, Celsius’un yasadışı faaliyetlerine devam edebilmek adına bu yolla elde edeceği geliri kullanabileceğini iddia etti. Bununla beraber şirketin bu fonları nasıl kullanabileceği hakkında detay vermeyen avukat, bu doğrultuda eyalet yasalarını ihlal etmesi ihtimaline karşı sabit para varlıklarının satılmasına karşı çıktı.

Teksas düzenleyicileri de benzer gerekçelerle itirazda bulundu. Eyaletin menkul kıymet düzenleyicileri, kripto kredi platformu Celsius’un stabilcoin varlıklarını satma talebini rahatsız edici bir durum olarak nitelendirdi. Dosyaya göre şirket, söz konusu varlıkları satmak adına yeterli bir gerekçe sunamadı.

Şirket Yeterli Açıklamada Bulunamadı

Düzenleyicilerse konuyla alakalı olarak borçlu konumda olan şirketin ne kadar stabilcoin satacağını ve bu varlıkların nakde çevrildiğinde nasıl bir fayda sağlayacağı konusunda gerekli açıklamayı yapmadığını ifade etti.

Şirket, gelirinin yaklaşık 23 milyon dolar olduğunu açıklamasının ardından ilgili mahkemeye, stabilcoin varlıklarını satışa çıkarabilmek adına başvuruda bulundu. Başvuruda, şirketin elinde 10 farklı stabilcoin’in mevcut olduğu ifade edilse de bunların hangi varlıklar olduğuna dair herhangi bir detay verilmedi. Konuya yönelik olarak gerçekleştirilecek olan mahkemenin tarihi 6 Ekim olarak bildirildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir