Bitcoin Ajandası

Merge Ethereum, Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Merge Ethereum, Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Merge Ethereum, Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Merge Ethereum yükseltmesi, son dönemlerde gündemi bir hayli meşgul eden konular arasında yer alıyor. Ethereum ağının Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçişini sağlayacak olan bu yükseltmenin Bitcoin’i ve bazı altcoinleri etkileyeceği düşünülüyor.

Merge Ethereum Bitcoin’i de Etkileyecek

Merge Ethereum Bitcoin'i de Etkileyecek
Merge Ethereum Bitcoin’i de Etkileyecek

Kripto para analistlerinden Akash Girimath’ın konuyla alakalı bazı değerlendirmelerde bulundu. Girimath, Merge Ethereum yükseltmesiyle bağlantılı olarak fiyat değişimi beklenen dijital varlıkların öncesinde yükseltmenin ana konusu olan Ethereum teknik analiziyle başladığını söyledi. Ethereum Merge için 15 Eylül işaret edilirken, geçtiğimiz haftalarda 2 bin doların üzerine çıkan ETH şimdilerde bin 500 dolar seviyesinden işlem görüyor. Analist söz konusu bu değer kaybında yüzde 30’a işaret ederken, bu süreçte 1730 doların direnç seviyesi olduğunu da ekledi.

BTC’de 19-20 Bin Dolara Gerilemesi Beklentisi

Diğer yandan hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta FED başkanının açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatı düşüş göstermişti. Yazım sırasında hafif bir toparlanma gösterse de Akash Girimath Bitcoin için toparlanma beklemiyor. Üstelik fiyatın 20.700 dolar seviyesini üzerine çıkabileceğine dair kısa vadede bir beklentiye de sahip olmayan analist, Nisan 2022’de 40 bin dolara ulaşan Bitcoin’in 19-20 dolar bandında işlem görmesini bekliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir