Bitcoin Ajandası

Buterin Açıkladı: Merge Güncellemesi Sadece Bir Başlangıç!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Buterin Açıkladı: Merge Güncellemesi Sadece Bir Başlangıç!

Buterin Açıkladı: Merge Güncellemesi Sadece Bir Başlangıç!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Ethereum’un mimarı Vitalik Buterin Merge güncellemesiyle alakalı bir açıklamada bulundu. Açıklamasında Merge’in güncellemeler açısından ilk adım olduğunu, yakın zamanda çok daha farklı güncellemelerin sunulacağını belirtti.

Şimdiye kadar Ethereum’un sadece yüzde 40’ının tamamlandığına dikkat çeken ünlü CEO, çok daha fazla güncellemenin geleceğini ifade etti.

Merge Güncellemesi İlk Adım

Merge Güncellemesi İlk Adım
Merge Güncellemesi İlk Adım

Açıklamalarını Fransa’da gerçekleştirilen Ethereum Topluluk Konferansı’nda yapan CEO Vitalik Buterin, ETH ağındaki Proof of Stake geçişinden çok daha önemli nitelikteki gelişmelerden bahsetti. Buterin’e göre Merge, birtakım planlı yükseltmenin ilk adımı niteliğinde.

Bitcoin savunucularının Bitcoin’in yüzde 80 oranında tamamlandığını düşündüğüne dikkat çeken Buterin, Ethereum içinse bu rakamın yüzde 40’larda olduğunu düşündüklerini belirtti. Buterin’e göre Merge güncellemesinin tamamlanmasının ardından Ethereum ağı yüzde 55 oranında tamamlanmış olacak.

Açıklama Sonrası ETH Fiyatı Arttı

Tüm bunların yanı sıra Vitalik Buterin, Ethereum’un ilerleyen süreçlerde çok daha fazla işlem yapılabileceğine dikkat çekti. Bugünün şartlarında ağın saniyede 15-20 işlem yapabileceğini, güncellemenin tamamlanmasının ardından bu rakamın 100 bin işleme çıkabileceğini de ekledi.

CoinMarketCap verilerine göre haberin yazımı esnasında Ethereum (ETH) fiyatı 1,591.97 dolardan seviyesinde işlem görüyor.

Hatırlanacağı üzere Ethereum geliştiricileri daha önce gerçekleştirdikleri bir toplantıda Merge için 19 Eylül’e işaret etmişti. Yapılan bu açıklamanın ardından Ethereum fiyatında artış yaşandı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir