Bitcoin Ajandası

Merge Yükseltmesi Ethereum’u Daha Cazip Kılacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Merge Yükseltmesi Ethereum’u Daha Cazip Kılacak!

Merge Yükseltmesi Ethereum’u Daha Cazip Kılacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulunan eski patron Raoul Pal, Merge yükseltmesi sonrasında Ethereum’un kurumsal yatırımcılar ve kullanıcılar açısından daha çok ilgi çekici bir hal alacağını ifade etti.

Ethereum’un Proof of Work mekanizmasından Proof of Stake mekanizmasına geçişinin 19 Eylül’de gerçekleştirileceği düşünülüyor. Merge yükseltmesiyle alakalı sektörde heyecanlı bir bekleyiş devam ederken, birçok isim gibi eski patron Pal da Merge’nin Ethereum fiyatına olumlu yönde etki edeceğini düşünüyor. Konuyla alakalı olarak bir televizyon kanalında değerlendirmelerde bulunan eski patron, son derece dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Merge Yükseltmesi İlgi Çekecek

Merge Yükseltmesi İlgi Çekecek
Merge Yükseltmesi İlgi Çekecek

Raoul Pal açıklamasında, pek çok kurumun Bitcoin’i yönetim ve çevresel açıdan yanlış da olsa sevemediğini ve PoW mekanizmasının bu durum karşısında bir kurtarıcı olduğunu belirtti. Bununla beraber Ethereum’un bir getiri sunduğunu, bununsa kurumsal yatırımcılar açısından kıymetli bir durum olduğunu söyledi. Şimdilerde yatırımcıların varlıklarını nereye yatırması gerektiği konusunda bir karar vermesi gerektiğini, bunun Ethereum mu yoksa Bitcoin mi olması gerektiği konusunda karar verileceğini ekledi. Kendisinin Web3 teknolojisine inandığına da dikkat çeken Pal, bu durumda yüzde 6 ila 10 arasında getiriye sahip olunacağın ve bunun mükemmel bir olay olduğunu dile getirdi.

Ethereum Merge Vakfı konusunda da açıklama yapan Pal, Merge’nin, halihazırda kullanılan Mainnet’in yeni PoS mekanizması olan Beacon Chain ile birleştirilmesini temsil ettiğini belirtti. Bu sayede yoğun enerji kullanımına ihtiyaç duyulan madenciliğin önüne geçileceğini ve bunun yerine kazıklı ETH ile ağın daha güvenli bir hale getirileceğini de ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir