Bitcoin Ajandası

Meta Dünyasında Yeni Bir Güç! ABD Hava Kuvvetleri Sanal Evrene Dahil Oluyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Meta Dünyasında Yeni Bir Güç! ABD Hava Kuvvetleri Sanal Evrene Dahil Oluyor!

Meta Dünyasında Yeni Bir Güç! ABD Hava Kuvvetleri Sanal Evrene Dahil Oluyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Meta Dünyasına Girecek Yeni İsim Dikkat Çekti

Meta dünyasına dahil olan bireyler ya da organizasyonlar her geçen gün artış gösterirken, ABD Hava Kuvvetleri tarafından bu yönde atılan bir adım dikkat çekti. Kendi sanal evrenini yaratmak konusunda çalışmalara başlayan ABD Hava Kuvvetleri, bu doğrultuda marka tescil başvurusunda bulundu. Spaceverse isimli bu alan hem dijital hem de reel unsuları bir araya toplayarak genişletilmiş-gerçeklik teknolojisinden faydalanacak. Bu teknoloji sayesinde Spaceverse’de çeşitli testler ve hatta operasyonlar gerçekleştirilebilecek.

Meta Dünyasına Girecek Yeni İsim Dikkat Çekti
Meta Dünyasına Girecek Yeni İsim Dikkat Çekti

Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinin ardından hayatımızda büyük ölçüde yer almaya başlayan meta evren konusunda beklenmedik bir gelişme yaşandı. Daha öncesinde uçtan uca veri paylaşımı güvenliğini sağlayabilmek adına adım atan ABD Hava Kuvvetleri, şimdilerde metaverse dahil olmak için hazırlanıyor.

Sanal Evrende Tatbikatlar Yapılabilecek

Metaverse ve NFT konusunda marka tescil uzmanı olarak görev yapan Avukat Michael Kondoudis tarafından konuyla alakalı bir tweet atıldı. Atılan bu tweete göre ABD Hava Kuvvetleri sanal evrenine SPACEVERSE adını alabilmek üzere marka tescil başvurusu gerçekleştirdi. Atılan bu adım sayesinde hem karasal hem de uzayla alakalı çeşitli denemeler, tatbikatlar ve operasyonlar düzenlenebilecek. Üstelik bu çalışmalar genişletilmiş-gerçeklik teknoloji sayesinde gerçekleştirilebilecek.

Bu doğrultuda ABD Hava Kuvvetleri tarafından elde edilen gerçek bilgiler, meta dünyasına aktarılabilecek. Böylelikle gerçek hayatta gerçekleştirilen operasyonlar, tatbikatlar ve denemelerle benzeşen çeşitli uygulamalar sanal evrende düzenlenebilecek. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir