Bitcoin Ajandası

MetaMask, Ethereum Staking Hamlesiyle Gündemde!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. MetaMask, Ethereum Staking Hamlesiyle Gündemde!

MetaMask, Ethereum Staking Hamlesiyle Gündemde!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Popüler kripto cüzdan uygulaması MetaMask’te yeni gelişmeler yaşanıyor. Ethereum tabanlı cüzdan uygulaması, bu defa Ethereum staking adımıyla gündemde yer aldı. ConsenSys tarafından bugün itibariyle yapılan açıklamaya göre, kripto cüzdan sağlayıcısı uygulama, bundan böyle Rocket Pool ve Lido vasıtasıyla staking işlemleri gerçekleştirme imkânı sağlayacak.

Kripto Cüzdan Sağlayıcısı, Ethereum Staking için Adım Attı

Kripto Cüzdan Sağlayıcısı, Ethereum Staking için Adım Attı
Kripto Cüzdan Sağlayıcısı, Ethereum Staking için Adım Attı

MetaMask staking’in bir beta sürümü topluluk üyelerinin kullanımına sunuldu. Beta sürümüyle beraber topluluk üyeleri Lido ve Rocket Pool’da Ethereum stake edebilme şansına sahip olacak.

Protokol açısından halka açık bir beta sürümünde Ethereum’u stake etmek ve ağ mutabakatına katkı sağlayarak ödül kazanmak isteyen topluluk üyeleri, bunu direkt olarak MetaMask’in web3 uygulaması üzerinden talep edilen bir staking sağlayıcısını tercih ederek ve tahsis edilecek ETH miktarını onaylayarak gerçekleştirebilecek.

Kullanıcılar Lido ve Rocket Pool Üzerinden Staking Yapacak

MetaMask’ın kıdemli ürün müdürü Abad Mian konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında Mian, MetaMask Staking programının staking hizmetleri sağlamadığını not etmenin önemli olduğunu ifade etti. Bununla beraber Ethereum staking işlemi gerçekleştirmek ve direkt olarak stake sağlayıcısından likit staking belirteçlerini alabilmek için topluluk üyelerini Lido ve Rocket Rocket’a bağladıklarını aktardı.

Tüm bunların dışında belirtmek gerekirse; MetaMask’ın kıdemli müdürü Mian’a göre Rocket Pool ve Lido, topluluk üyelerinin geri bildirimleri doğrultusunda tercih edildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir