Bitcoin Ajandası

Meta’nın Beklenen Metaverse Mağazası Açılıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Meta’nın Beklenen Metaverse Mağazası Açılıyor!

Meta’nın Beklenen Metaverse Mağazası Açılıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Meta, metaverse evrenindeki hazırlıklarını sürdürüyor. Elde edilen bilgilere Mark Zückerberg, Instagram, Facebook ve Messenger kullanıcılarının avatarları için giysi satın alabilecekleri bir metaverse mağazasının açılışını gerçekleştirecek.

Metaverse Mağazasında Farklı Markalar da Olacak

Metaverse Mağazasında Farklı Markalar da Olacak
Metaverse Mağazasında Farklı Markalar da Olacak

Meta, uzun zamandır beklenen metaverse mağazasıyla alakalı çalışmalarını sürdürürken yeni bir açıklamada bulundu. Messenger, Facebook ve Instagram’daki avatarlar için kıyafet satın alınabilecek yeni bir mağazanın açılacağını duyurdu. Söz konusu sanal mağazanın açılış duyurusu şirketin Üst Düzey Yöneticisi Mark Zuckerberg tarafından Facebook üzerinden yapılırken, mağazada birçok markanın ürünlerine yer verileceği de ifade edildi.

Konuyla alakalı olarak Facebook üzerinden açıklamalarda bulunan şirket CEO’su Mark Zuckerberg, yakın gelecekte dijital ürünlerinden insanların kendisini ifade etmesinin en önemli yolu haline geleceğini söyledi. Ayrıca yaratıcı ekonominin büyük bir itici gücü niteliği de taşıyabileceğini ekledi.

Mağaza Kısa Bir Süre İçerisinde Açılacak

Zuckerberg mağazanın açılışının kısa bir süre içerisinde gerçekleştirileceğini ifade ederken, kullanıcıların bu mağazaya nasıl erişim sağlayacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Diğer yandan elde edilen bilgilere göre Balenciaga, Thom Browne ve Prada gibi lüks giyim mağazalarıyla anlaşma yapan Meta ve mağazasındaki ürün çeşitliliğini artırmayı planlıyor. Görünüşe göre şirket bu projeyle alakalı yoğun bir çalışma sürdürüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir