Bitcoin Ajandası

Meta’nın Metaverse Kaybı 2 Milyarın Üzerinde!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Meta’nın Metaverse Kaybı 2 Milyarın Üzerinde!

Meta’nın Metaverse Kaybı 2 Milyarın Üzerinde!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Eski adıyla Facebook olarak bilinen Meta, bugün şirketin kazanç bilançosunun yer aldığı bir rapor yayınladı. Rapora göre metaverse kaybı 2.8 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Metaverse Kaybı 2.8 Milyar Dolar

Metaverse Kaybı 2.8 Milyar Dolar
Metaverse Kaybı 2.8 Milyar Dolar

Şirket tarafından yayımlanan rapor göre, artırılmış ve sanal gerçeklik operasyonlarını kapsayan Facebook Reality Labs departmanı yılın ikinci çeyreğinde kayıp verdi. Kaybın miktarınınsa 2.81 milyar dolar olduğu ifade edildi. Analistlerin söz konusu dönem için beklediği kayıp miktarıysa 3.67 milyar dolar civarındaydı.

Facebook Reality Labs 2022’nin ilk çeyreklik döneminde 695 milyon dolarlık bir kazanç sağlasa da ikinci çeyreklik dönemde kazanç miktarı azaldı. Raporda yer alan bilgilere göre şirket bu süreçte 452 milyon dolar kazanç sağladı. Bu rakam, şirketin 28.4 milyar dolarlık kazancının küçük bir kısmına tekabül ediyor.

Şirket Metaverse ve Reels’e Öncelik Veriyor

Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan şirket yetkilileri, metaverse departmanının üçüncü çeyrek döneminde ikincisine kıyasla daha az kazanç sağlayacağını düşündüğü belirtti. CEO Mark Zuckerberg, çoğunlukla metaverse ve reels büyümesine önem verdiklerini dile getirdi.

2022’nin ilk çeyreklik dönemine ait raporunda, FRL’nin 2030 yılı için sağlam temeller attığını ve ilerleyen süreçlerde çok daha başarılı olacağını ifade edildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir