Bitcoin Ajandası

Metaverse Coin AXS’ye Siber Saldırı Şoku!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Metaverse Coin AXS’ye Siber Saldırı Şoku!

Metaverse Coin AXS’ye Siber Saldırı Şoku!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

Son zamanlardaki popüler metaverse coin AXS, çarşamba günü ana sunucuda yer alan MEE6 botunun siber saldırı kurbanı olduğunu duyurdu. Siber korsanların MEE6 botunu korsan bir Jiho hesabına izinler eklemek üzere kullandığı ve bir minting’le alakalı sahte duyurularda bulunulduğu ifade edildi. MEE6 botu, yönetici ekibin rolleri otomatik olarak dağıtmasını, kaldırmasını ya da mesaj iletmesiin sağlayan bir sistem olarak biliniyor.

Metaverse Coin AXS Discourd’unda Kriz Yaşanıyor

Metaverse Coin AXS Discourd’unda Kriz Yaşanıyor
Metaverse Coin AXS Discourd’unda Kriz Yaşanıyor

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Axie Infinity, özel bir minting’e yönelik yayınlana duyuruların kaldırıldığını söylüyor. Sunucusunda MEE6 botunun kurulu olduğu pek çok projenin bu türden problemler yaşadığını dile getiren ekip, RTFKT, Cool Cats, PXN, PROOF/Moonbirds gibi yönetici hesaplarının da ele geçirildiğini belirtti. Söz konudu botun sunucudan kaldırıldığını, kesinlikle beklenmedik bir minting yapılmayacağını da ekledi.

Axie Infinity ekibi Discourd, Twitter, Facebook ve Substack’ta eş zamanlı olarak kullanıcılarına siber saldırıyla alakalı güncel haberleri aktarmaya devam edecek. MEE6 resmi desteğine göre bot gerçek anlamda saldırıya uğramazken, protokolün güvenliği ihlal edildi. Bu da siber korsanların mesaj gönderebilmesi için MEE6 botunu kullanabilmesine olanak sağladı. Gerçekleştirilen bu siber saldırı nedeniyle protokol ve topluluk üyeleri 625 milyon dolarlık Ronin saldırısından sonra zor bir süreçten geçiyor. Piyasanın en popüler oyna-kazan platformu olan Axie Infinity, büyük çaplı oyuncuların sistemden ayrılmasıyla popülaritesini büyük ölçüde kaybediyor.   

AXS Kırılma Noktasına Doğru Gidiyor

Axie Infinity son zamanlarda yaşadığı bu siber saldırılar ve gecikmeler nedeniyle piyasada olumsuz düşüncelere yol açıyor. Hatırlanacağı üzere topluluk üyeleri metaverse arazi satışlarının gecikmesi ve oyuna yönelik sunulan ödüllerden dolayı hayal kırıklığına yaşamıştı. Platform siber saldırıların kurbanı olmaya devam ederken birçok prestijli oyuncu oyundan ayrılma kararı aldı. Bu durum AXS Token fiyatının 6 ay içerisinde 160 dolardan 20 dolara gerilemesine neden oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir