Bitcoin Ajandası

McDonald's Metaverse Dalışları Çin Yeni Yıl Kutlamalarına Hazır!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. McDonald’s Metaverse Dalışları Çin Yeni Yıl Kutlamalarına Hazır!

McDonald’s Metaverse Dalışları Çin Yeni Yıl Kutlamalarına Hazır!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1663 0

Amerikan fast-food şirketi, Metaverse’de bir zodyak koleksiyonu oluşturmak için moda markası Opening Ceremony’nin Kurucu Ortağı Humberto Leon ile ortaklık kurdu. Girişim, Ay Yeni Yılı’nı (1 Şubat- 15 Şubat arasında Çin’in en önemli festivali) onurlandıracak. Bunun için de Metaverse dalışlarına adım atıldı.

ABD fast-food zinciri, en yeni girişimiyle hayranların Metaverse’de Kaplan Yılı’nı kutlamasını sağladı. Humberto Leon tarafından yaratılan “türünün tek örneği zodyak hayvan tasarımları koleksiyonunu” deneyimleyebilirler. Müşteriler ayrıca doğum tarihlerine göre gelecek yıllarını öngören burç okumaları da alabilirler.

Leon, yaratıcı vizyonu büyük ölçüde kültürler arası kimliğiyle şekillenen bir Çinli-Perulu Amerikalıdır. McDonald’s’ı “her zaman tüm kültürlerin evrenselliğini kucaklamaya ve kutlamaya kendini adamış” bir marka olarak tanımladı. Böylelikle Metaverse dalışlarına da heyecanlan başlanılmış olundu.

Metaverse Dalışları Çin Yeni Yıl Kutlamalarına Hazır!

Metaverse Dalışları Çin Yeni Yıl Kutlamalarına Hazır!
Metaverse Dalışları Çin Yeni Yıl Kutlamalarına Hazır!

“Ay Yeni Yılı’nı McDonald’s ile Asya kökenli Amerikalı topluluğun yaratıcılığını ve yenilikçiliğini vurgulayacak şekilde başlatmak, kimliğimin ve onu şekillendiren etkilerin gerçek bir ifadesini sunmaktan gurur duymamı sağlıyor, ki bunu pek çok kişinin ilişkilendireceğini biliyorum.” ekledi.

McDonald’s Kültürel Katılım Kıdemli Direktörü Elizabeth Campbell, Kaplan Yılı’nın “cesaret, güç ve güven”in bir temsili olması nedeniyle şirketinin Metaverse’e girmesi için doğru zaman olduğunu belirtti.

“Bu Ay Yeni Yılı’nı sanat ifadeleriyle kutlamaktan onur duyuyoruz ve hayranlarımızın bizimle birlikte bu çok havalı ve kutlama deneyiminden keyif alacağını umuyoruz.” ekledi.

Ardından, fast-food zinciri ve Leon, Ay Yeni Yılı sırasında kutlanan sevilen gelenekler üzerine tasarımcının yansımalarını içeren bir TV reklamı hazırlayacak.

McDonald’s Musk’ın Meydan Okumasını Kabul Eder mi?

Küresel olarak en büyük fast-food zinciri olarak bilinen Amerikan şirketi, son zamanlarda kripto meme kültüründe bir üst isim haline geldi. Topluluk üyeleri, dijital varlık piyasasının çökmesi durumunda fonlarını kaybedebilecek kişilerin üzerine koymak için genellikle firmanın logosunu kullanır. Mem’in arkasındaki fikir, McDonald’s’ın her zaman ayakları üzerinde durmak isteyen birini işe alacağıdır.

Geçen hafta, Tesla’nın CEO’su Elon Musk , şirketin Dogecoin’i (DOGE) bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi durumunda TV’de “mutlu bir yemek” yemeye söz verdiğinde , zincir ve kripto alanı arasındaki ilişki başka bir seviyeye çıktı .

McDonald’s, girişimciye ironik bir şekilde, bunu ancak Tesla’nın “grimacecoin”i (şirketin birçok reklamında yer alan bir karakter olan “yüz buruşturma” temelli uydurma bir isim) benimsemesi durumunda yapacağını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir