Bitcoin Ajandası

Metaverse Evreninde Yeni Bir İsim! Ünlü Marka AXE’da Evrene Katılıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Metaverse Evreninde Yeni Bir İsim! Ünlü Marka AXE’da Evrene Katılıyor!

Metaverse Evreninde Yeni Bir İsim! Ünlü Marka AXE’da Evrene Katılıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Her geçen gün gelişen ve büyüyen metaverse evrenine yeni bir isim daha dahil olmak üzere hamlede bulundu. Dünyaca ünlü deodorant markası Axe’ın Londra merkezi olan Unilever bu sanal dünyada yer alabilmek adına Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine birden fazla ticari marka başvurusu gerçekleştirdi. 

Metaverse Evreninde Sanal Kişisel Bakım Ürünleri Sunulacak!

Metaverse Evreninde Sanal Kişisel Bakım Ürünleri Sunulacak!
Metaverse Evreninde Sanal Kişisel Bakım Ürünleri Sunulacak!

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan deodorant şirketi, atmış olduğu bu adımla metaverse evreninde sanal AXE deodorantları, banyo malzemeleri ve kişisel bakım ürünleri sunmayı amaçlıyor.

2018 Yılında Bitcoin’le Ödeme İmkanı Tanındı!

Uniliver bünyesinde kişisel bakım ürünleri sunan isimlerden Schmidt’s Naturals 2018 yılının Mayıs ayında atmış olduğu bir adımla müşterilerinin almış olduğu ürün ve hizmetler için Bitcoin ile ödeme yapabilmesine imkan sağlamıştı. 

Nestle, Unilever ve Tyson Foods gibi isimler gıda tedarik sistemini doğru ve etkili bir şekilde takip edebilmeyi, aynı zamanda güvenliğini sağlayabilmeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda da blok zincirlerinin kullanılıp kullanılmaması gerektiğini değerlendirebilmek için IBM ile ortak bir paydada buluştu.

O İsimler de Metaverse Evreni İçin Marka Başvurusunda Bulundu!

Evrene katılmak için başvuru yapan isimler yalnızca AXE ile sınırlı kalmazken, geçtiğimiz aylarda da pek çok farklı isim ticari marka başvurusunda bulundu. Geçtiğimiz şubat ayında ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine müracaat eden isimler arasında McDonald’s, Chevron, Nike ve Wallmart yer aldı.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir