Bitcoin Ajandası

Meta’dan Yeni Hamle: Metaverse Mağazasını Açıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Meta’dan Yeni Hamle: Metaverse Mağazasını Açıyor!

Meta’dan Yeni Hamle: Metaverse Mağazasını Açıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Meta, VR ve AR cihazlarını satışa sunabileceği ilk gerçek metaverse mağazasını faaliyete geçirmek üzere son hazırlıklarını yapıyor.

Metaverse Mağazasının Açılışı 9 Mayıs’ta

9 Mayıs 2022 tarihinde açılışının gerçekleştirileceği metaverse mağazası Meta Burlingame kampüsünde yer alıyor. Mağaza aynı zamanda şirketin metaverse çalışmalarını yürüttüğü bölüm olan Reality Labs’ın yer aldığı bölgede bulunuyor olacak.

Metaverse Mağazasının Açılışı 9 Mayıs’ta
Metaverse Mağazasının Açılışı 9 Mayıs’ta

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Meta yetkilileri, Meta Store’da bütün donanım ürünlerle alakalı deneyim elde edebilme şansı sunulabileceğini ifade etti. Her ürünle etkileşim kurulmasını istediklerini belirten yetkililer, aynı zamanda cihazlarla temasa geçilmesini ve hissedilmesini istediklerini de ekledi.

Meta’nın bu metaverse cihazlarını satışa sunacağı mağazada Ray-Ban stories akıllı gözlükler ve bunun gibi çeşitli ürünlere yer verilecek. Üstelik mağaza müşterileri Meta’nın görüntülü görüşmeye imkân sağlayan Portal cihazı sayesinde perakende satış ortaklarını arama şansı da elde edebilecek. Aynı zamanda bu mağazada VR gözlüğü olan Quest 2’nin de bir demosuna yer verilecek.

Mağazada Metavarse Satışı Olmayacak

Metaverse mağazasının başkanı Martin Gillard da bazı açıklamalarda bulundu. Mağazada metaverse satışının olmadığına dikkat çeken Gilliard, buna karşın müşterilerinin mağazalardan ürünlerin metaverse’e nasıl bağlanacağı konusunda bilgi alabileceklerini söyledi.

Elde edilen bilgilere göre Apple, Google ve Microsoft gibi isimler de kendi metaverse ürünlerinin satışını gerçekleştireceği fiziki mağazasını açmaya karar verdi.

Şirketi, 2021 yılında almış olduğu radikal bir kararla Facebook adını değiştirerek Meta olarak yeniden markalaşmıştı. Böylelikle metaverse konusunda büyük bir ivme kazandırmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir