Bitcoin Ajandası

Metaverse Oteli Piyasaya Damgasını Vurdu! Decentraland’da Otel Heyecanı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Metaverse Oteli Piyasaya Damgasını Vurdu! Decentraland’da Otel Heyecanı!

Metaverse Oteli Piyasaya Damgasını Vurdu! Decentraland’da Otel Heyecanı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Singapurlu dev otel zinciri olarak tanınan Millenium Hotels & Resort, önceki gün bir açıklama yaparak sektörün en çok rağbet gören platformlarından Decentraland’da bir otel açılışı gerçekleştireceğini duyurdu. İlk metaverse oteli olma niteliğine sahip olan bu proje, kripto piyasalarında heyecan uyandırdı.

Dünyanın pek çok farklı noktasında onlarca otele sahip olan şirket, şimdilerde sanal dünyada yer almaya hazırlanıyor. Singapurlu iş insanı Kwek Leng Beng’in sahibi olduğu bu otel zinciri Millenium Hotels & Resort, Decentraland sayesinde meta evrene adım atıyor.

Metaverse Oteli için İlk Adım Atıldı

Metaverse Oteli için İlk Adım Atıldı
Metaverse Oteli için İlk Adım Atıldı

Millenium Hotels & Resort tarafından yapılan açıklamada, M Social Decentraland’in 5 Mayıs’ta hayata geçirileceği ifade edildi. Bu sayede şirket, sanal dünyada otel işleten dünyanın ilk konaklama şirketi olma unvanına sahip olacak.

Metaverse oteli 5 Mayıs’ta oyuncuları ağırlamaya başlayacak. Ziyaretçiler otelde kendilerine rehberlik edecek olan avatarlarla iletişime geçebilecek. Üstelik böylelikle gerçek dünyanın sürprizleriyle karşılaşma şansına da sahip olabilecek.

Şirketin kurucusu Beng konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulundu. Geleceğe yönelik çalışmalar yapılırken, geleneksel misafirperverlik modelini arkada bırakmak gerektiğini söyleyen Beng, misafirler için sürükleyici ve heyecan verici tecrübeler kazandırılması gerektiğini söyledi. Bu doğrultuda gerçek dünyadan esinlenilerek çevrimiçi maceralar oluşturulduğu M Social Decentraland sayesinde misafirperverliği yeniden tanımlamayı hedeflediklerini de ekledi.

Millenium Hotels & Resort, Decentraland’de iş birliklerinden de bahsetti. Bu sanal dünya için tasarlanan oteli Sevgililer Günü, Yıl Başı gibi çeşitli gerçek dünya etkinlikleriyle bütünleştireceklerini de belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir