Bitcoin Ajandası

Metaverse’deki Sanal Arazilerden Uzak Durun!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Metaverse’deki Sanal Arazilerden Uzak Durun!

Metaverse’deki Sanal Arazilerden Uzak Durun!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1710 0

Türkiye’de metaverse’deki sanal araziler konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Metaverse Derneği’ni kuran Alphan Manas, Atilla Güner’le Akşam Postası’nda metaverse’deki sanal arazilerle ilgili düşüncelerini aktardı.

Türkiye içerisinde metaverse konusunda farkındalık yaratmak maksadıyla Metaverse Derneği’ni kuran Alphan Manas metaverse’de sanal araziler hakkında şunları söyledi;

“3 yıl içinde bu teknolojide çok önemli gelişmeler yaşanacak. Ancak şimdi bu sanal evrenlerden arazi satın alanlar 6 kurşunla Rus ruleti oynuyorlar. Kazanma şansları yok. Paralarını heba etmesinler.”

Metaverse’deki Sanal Arazilerden Uzak Durun!

Metaverse’deki Sanal Arazilerden Uzak Durun!
Metaverse’deki Sanal Arazilerden Uzak Durun!

Manas, konuşmasının devamında şu ifadelerle yer verdi;

“İnternetin geçmişine baktığımız zaman ilk web siteleri 1995 yıllarında yapılmaya başladı. O zamanlar reklam ajansları şirketlere web sayfası yapıyordu ve reklam ajansları tecrübe kazandılar. Biz şu anda metaverse konusunda internetin 1994-1995 yıllarındaki gibiyiz. Önümüzde takribi 3 sene var. 3 sene içerisinde çok şey değişecek. Yavaş yavaş 3 boyutlu algısal evrenin içinde girmeye başlayacağız hatta evrenler içerisinde hareket edeceğiz. Bir evrenden başka bir evrene geçmeye başlayacağız çünkü herkesin evreni farklı olacak. Belki Facebook’un evrenine gireceğiz belki onun evreninden çıkıp Google’ın evrenine gireceğiz. Bu evrenler arasında seyahat etmeye başlayacağız. Bu işin sonu insanoğlunun ölümsüzlüğü aramasına kadar gidiyor. Ruhunu, bilinci bir avatara aktarmak ve bu avatarın yaşamına devam etmesi şeklinde yorumlanıyor.”

Türkiye’deki Şehirleri Gerçek Konut ve Arsaları İçeren Satışlara Rağbet Görmeli

Facebook’un kendi Metaverse projesiyle birlikte insan hayatlarında da bütün kontrolü sağlamaları üzerine uyarıları belirten Manas, bu nedenle kurduğu Metaverse Derneği ile farkındalık yaratacağını ve hedefinin bu olduğunu belirtti. Manas, şöyle konuştu;

“Dünya merkeziyetsiz bir yapıya doğru gidiyor. Reklam verenin oyuncağı olmak istemiyorum o yüzden de benim evrenim merkeziyetsiz olsun ki kimse bana müdahale edemesin, kimse bana istemediğim takdirde reklam vermesin. Yaşamımı kimse kontrol etmesin diyebilmemiz gerekiyor ki bu da merkeziyetsiz evrenlerde ancak gerçekleşecek.”

“İtalyan bir şirket, dünyadaki arsa alımlarının %95’inin Türkler tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Bizim milletimizde topraktan girme girilir, arsa değerlenir gibi bir konu yani genetiğimize işlemiş bir konu. Aynı zamanda fırsatçıyızdır, safızdır çabuk ikna oluruz ama bu 6 kurşunla Rus ruleti oynamak gibi bir şey bu kazanma şansınız yok. Verilen bu paralar heba olup gidecek.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir