Bitcoin Ajandası

Çinli Teknoloji Devleri Metaverse'e Dikkatli Yatırım Yapıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Çinli Teknoloji Devleri Metaverse’e Dikkatli Yatırım Yapıyor!

Çinli Teknoloji Devleri Metaverse’e Dikkatli Yatırım Yapıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

CNBC tarafından bildirildiği gibi Pekin’in teknoloji şirketlerinde mevcut baskısı göz önüne alındığında, birçok firma temkinli bir yaklaşım benimsemesine rağmen, Çinli teknoloji devleri Metaverse’e yatırım yapıyor. Detaylara bitcoinajandasi.com olarak devam edelim..

Amerikan teknoloji şirketleri, özellikle Meta Platforms Inc, Google ve GameStop Corporation, halka açıldı ve meta veriye dalmak için planlarını belirledi. Teknolojideki bu gelişen trendi keşfetmek için şu anda Çin fonları kullanılıyor olsa da meta veri tabanının nasıl entegre edileceğini keşfetme yolu, çoğu Çinli firmanın aşmayı düşündüğü büyük bir engel olmaya devam ediyor. Bu aşamada da Metaverse’e dikkatli yatırım yapıyor.

Metaverse’e Dikkatli Yatırım Yapıyor!

Metaverse'e Dikkatli Yatırım Yapıyor!
Metaverse’e Dikkatli Yatırım Yapıyor!

“Metaverse, sosyal ağın geleceğidir. CloudTree Ventures’ın yönetici ortağı Winston Ma, “Çin’in tüm teknoloji devleri, akıllı telefonlar ve mobil internet üzerindeki iş modellerinin olgunlaştığı bir zamanda kritik olan en genç nesil internet kullanıcılarının ilgisini çekmenin yeni yollarını bulmak için bunu benimsemek zorunda” dedi. CNBC.

Dünyanın en büyük oyun şirketi Tencent de dahil olmak üzere metaverse entegrasyonunu çözen Çinli firmalar arasında. Rapor, Tencent’in Pony Ma olarak da bilinen CEO’su Ma Huateng’e atıfta bulundu ve metaverse’in oyun gibi mevcut endüstrilere büyüme eklemek için bir fırsat olacağını söyledi. Ma ayrıca, şirketin metaverse’i keşfetmek ve geliştirmek için “birçok teknoloji ve teknik bilgi yapı taşına” sahip olduğu pozisyonlara kredi veriyor.

Çin’deki Metaverse

Meta veri dünyası henüz tamamen gelişmedi ve önümüzdeki on yılda alacağı yönlere dair hiçbir belirti yok gibi görünüyor. Bununla birlikte, projeksiyonlara dayanarak, Çin’deki metaverse kısa sürede yaklaşık 8 trilyon dolar değerinde olabilir ve diğerleri arasında Alibaba ve ByteDance dahil olmak üzere Sanal Gerçeklik, Oyun ve Sosyal Medya sunan şirketler kesinlikle geride kalmak istemeyecektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir