Bitcoin Ajandası

Metropolitan Bank, Kriptoyla İlişkisini Sonlandırma Kararı Aldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Metropolitan Bank, Kriptoyla İlişkisini Sonlandırma Kararı Aldı!

Metropolitan Bank, Kriptoyla İlişkisini Sonlandırma Kararı Aldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Metropolitan Bank bünyesinde faaliyet gösteren Metropolitan Commercial Bank, kripto sektörüyle olan ilişkisini sonlandırdığını duyurdu. Şirket, almış olduğu bu kararın kripto para sektöründe yaşanan son gelişmeler ve bankalar açısından düzenleyicilerdeki son değişiklikler nedeniyle alındığını da belirtti.

MCB’nin başkanı ve CEO’su Mark DeFazio konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulundu. Kriptoyla alakalı müşterilerinin, varlıkların ve mevduatın hiçbir zaman şirkette önemli bir yer teşkil etmediğini söyleyen DeFazio, ayrıca bunların hiçbir zaman şirketi kritik finansal risklere maruz bırakmadığını dile getirdi. Şirketin CEO’su alınan bu kararın aslında yeni olmadığını, 2017 yılına dayandığını da belirtti.

Metropolitan Bank 2023’te Tüm İlişkisini Sonlandıracak

Metropolitan Bank 2023’te Tüm İlişkisini Sonlandıracak
Metropolitan Bank 2023’te Tüm İlişkisini Sonlandıracak

Konuya ilişkin yapılan söz konusu açıklamaya göre Metropolitan Bank’ın MCB kolu, kripto paralarla alakalı 4 aktif müşterisi bulunuyor. MCB, bu müşterilerine ödeme, hesap ve banka kartı gibi hizmetler sağlarken, müşterilerse MCB’nin totaldeki gelirinin yüzde 1.5’ini, bütün mevduatların da yüzde 6’sını oluşturuyor. Şirket, bütün bu çalışmaları 2023 yılı içerisinde sonlandırmayı hedefliyor.

Sektörün öncü isimlerinden FTX borsasının çökmesi ve eski CEO Sam Bankman-Fried’a ilişkin dolandırıcılık suçlamaların sonrasında kripto parayla ilişkili olan bankaların yol haritası belirsiz görünüyor.

Kripto piyasalarında yaşanan kaosun bankaların kripto kuruluşlarıyla çalışmasını zorlaştıracağı ya da tam anlamıyla çalışmayı sonlandırmalarına neden olacağı düşünülüyor. Diğer yandan kripto şirketleriyle çalışmaya devam eden bankaların uyumluluk altyapısı ve güvenlik konusundaki itibarı sebebiyle yatırım yapanlar ve bu türden işletmeler açısından daha tercih edilebilir hale gelebileceği de söyleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir