Bitcoin Ajandası

Microsoft, Dijital Kimlik Koruyabilmek için Bitcoin Kullanıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Microsoft, Dijital Kimlik Koruyabilmek için Bitcoin Kullanıyor!

Microsoft, Dijital Kimlik Koruyabilmek için Bitcoin Kullanıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

MicroStrategy CEO’su olan Michael Saylor, insanlar arasında güven sağlamak için dijital kimlik koruma maksadıyla Bitcoin kullanımlarına geçildiğini bildiren bir makale yayınladı.

Microsoft bu proje kapsamında Merkezi Olmayan Tanımlayıcılar (DID’ler) oluşturabilmek için dijital kimlik kapsamında ION projesine destek olarak tanımlayıcılar için bir kişinin internet üzerinde yaptığı bütün faaliyetler üzerinde bağlantı noktası oluşturacaktır.

Dijital Kimlik Korumasında İnternet Devleri Gündemde!

Dijital Kimlik Korumasında İnternet Devleri Gündemde!
Dijital Kimlik Korumasında İnternet Devleri Gündemde!

Bu teknoloji altında insanlar internette özel hayatları üzerine devlet gözetimi, güvenlik ihlalleri ve veri sızıntılarından koruma ve sahiplenme hakkını vermesiyle, internet devleri arasında internetteki kullanıcı profillerini, kimlik bilgilerini ve kişisel ve finansal verilerini kontrol etmesini engelleme teşviki sağlayacak.

Bitcoin’in asıl amacı nasıl merkezi otoriteler para üzerinde kontrolü ortadan kaldırabilmeye yönelikse ION ‘un da aynı mantık çerçevesinde insanların dijital kimliklerini korumaya çalışmayı hedefliyor.

Güvenli Bir Bulut Alanı Kullanması Gerekli

Bitcoin blockchain’i bu kısımda DID’ler ortaya çıkarma maksadıyla daha yüksek düzey içerisinde ademi merkeziyetçilik ve güvenlik sağlamak için kullanım sağlıyor.

Microsoft aracılığıyla da paylaşım yapılarak tanıtım belgesine göre şirket, insanlar içerisinde dijital verilerini depolama adına çok fazla sayıda uygulama ile paylaşım yapmak yerine, güvenli bir bulut alanı kullanması gerektiğine inanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir