Bitcoin Ajandası

Milyarder Chamath Palihapitiya Yatırımcıları Uyardı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Milyarder Chamath Palihapitiya Yatırımcıları Uyardı!

Milyarder Chamath Palihapitiya Yatırımcıları Uyardı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya, yatırımcılar esnasında dünyanın en zengin iki insanını kendi portföyleriyle yaptıklarını görmezden gelmenin gereksiz olacağını söyleyerek ön plana çıktı. Popüler isim ayrıca kripto para yatırımlarını yapacak olanlara için de araştırma üzerinden tavsiyeler verdi.

The All-In Podcast’i için yeni bir bölüm esnasında, risk sermayesi şirketi Social Capital’in CEO’su, insanların Elon Musk ve Jeff Bezos gibi büyük isimlerin şirketlerinin hisselerini sattıklarının farkında olması gerektiğini düşünen Chamath Palihapitiya olabildiğince uyarılarını gerçekleştirdi.

Milyarder Chamath Palihapitiya Uyarısını Yaptı!

Milyarder Chamath Palihapitiya Uyarısını Yaptı!
Milyarder Chamath Palihapitiya Uyarısını Yaptı!

Palihapitiya şunları söyledi:

“Borsamız tüm zamanların en yüksek seviyelerinde, kripto paramız tüm zamanların en yüksek seviyelerinde, sanat piyasalarımız… tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. Enflasyon 30 yılın zirvesinde. 25 yılın en yüksek seviyesinde 10 yıllık başa başlarımız var. Geçen hafta Kongre’de onayladığımız bir puanlık tuhaf trilyonlarca dolarımız var ve hala 1.8 trilyon dolarlık başka bir teşvik için çalışıyoruz. Neslimizin en önemli iki kurucusu, gerçekten sürekli kazanan en zeki iki insan, Elon Musk ve Jeff Bezos, sadece bu yıl toplam 11 milyar dolardan fazla hisse sattılar…

Dünyanın en zeki insanları, size asla satmayacaklarını söyledikleri temel varlıklarını şimdi satıyorlarsa ve olaylarla ilgili konumunuzu yeniden gözden geçirmiyorsanız ya onlardan çok daha akıllısınız ya da gerçekten, gerçekten pervasızsınız.”

Palihapitiya’nın yorumlarına göre kripto para konusunda daha çok yatırımcıların paralarını projeler üzerinden yatırmadan önce işlevsellik ve kullanım senaryosu konularını araştırmaları gerektiği hususunu ön planda tuttu. Popüler CEO, şunları söyledi:

“Bitcoin altındır, Ethereum gümüş olma eğiliminde gibi görünüyor ve Solana, üstüne inşa edilebilecek gerçek geliştirici ekosistemlerinin ilki olabilir ancak ondan sonra gelen başkaları da olacaktır.”

Render Token’a Atıfta Bulundu

Palihapitiya, Helium’a (HNT) ve Render Token’a (RNDR) da atıfta bulundu:

“Helyum, tamamen merkezi olmayan bir 5G altyapısı oluşturmaya çalışan ilginç bir proje. Render… tamamen merkezi olmayan bir grafik işleme yapısı, esasen GPU’lar oluşturmaya çalışıyor. Bunların her ikisinde de insanların elde ettiği değerin ne olduğunu sayısal olarak ölçebilirsiniz.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir