Bitcoin Ajandası

Mintable OpenSea Saldırısında Çalınan 3 NFT'yi Kurtarır!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Mintable OpenSea Saldırısında Çalınan 3 NFT’yi Kurtarır!

Mintable OpenSea Saldırısında Çalınan 3 NFT’yi Kurtarır!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1758 0

Şirket, Azuki #1178, #4176 ve #1180’i her biri yaklaşık 13.35 Ethereum’a aldığını ve önceki sahiplerine iade ettiğini söyledi. Bu, 36.000 dolara eşdeğerdir. Mintable OpenSea saldırısında çalınan 3 NFT’yi kurtarır! bitcoinajandasi.com olarak detaylı açıklamalara bakalım.

Mintable temsilcileri, son bir açıklamada listelere nasıl geldiklerini açıkladılar. Ekip, NFT’leri özellikle LookRare pazarında buldu. 10 milyar dolarlık pazar yerinin çalınan NFT’leri satma konusunda bir üne sahip olduğunu söylediler.

Mintable’a göre, devam eden promosyon kampanyası nedeniyle Azuka NFT’leri satın aldılar. Spesifik olarak, OpenSea saldırısında ekip, maruz kalma elde etmek için NFT’leri taban fiyatların altında satmayı amaçladı.

Mintable OpenSea Saldırısında 3 NFT’yi Kurtarır!

Mintable OpenSea Saldırısında 3 NFT'yi Kurtarır!
Mintable OpenSea Saldırısında 3 NFT’yi Kurtarır!

Geçen hafta, OpenSea kullanıcılarına yönelik hedefli bir kimlik avı saldırısı, çalınan NFT’lerde 1,7 milyon dolar ile sonuçlandı. Bunlardan biri, sahibini piyasayı 1 milyon dolara dava etmeye sevk eden Bored Ape idi.

OpenSea’nin kurucusu Devin Finzer saldırının bir web sitesi sorunundan kaynaklanmadığını belirterek, saldırının sorumluluğunu reddetti.

“Anlayabildiğimiz kadarıyla, bu bir kimlik avı saldırısı. OpenSea web sitesine bağlı olduğuna inanmıyoruz.”

OpenSea’yi Çağırmak

Mintable Kurucusu ve CEO’su Zach Burks, OpenSea’yi kurbanlara yardım etmek için hiçbir şey yapmadığı için çağırdı. Sitelerindeki bir hatanın bilgisayar korsanlarının NFT’leri çalmasına izin verdiğini söyledi.

Burks, bazı bilgisayar korsanlığı kurbanları üzerindeki mali etkiyi vurguladı ve bunu korkunç olarak nitelendirdi.

“Bu insanlardan bazıları için, tüm net değerleri NFT’lerine bağlı… Çalınmaları korkunç.”

Burks, “Azuki topluluğunu seviyoruz” diye ekledi. “İstismar yoluyla 140.000 dolardan fazla kaybeden insanlara geri verilmesine yardım etmek istiyoruz.”

Önceki Güvenlik Sorunları

Ocak ayında, OpenSea’deki bir hata kullanıcılar ürünleri çok daha düşük fiyatlarla listeleyebildikleri için bilgisayar korsanlarının siteden 750.000 dolarlık ETH çalmasına izin verdi. Başka bir sorun, müşterilerin bir yanık adresine ENS NFT’lerinde yaklaşık 100.000 $ kaybetmesine neden oldu.

Bu hatalar, bu teknoloji çok yeni olduğu için Web 3 uygulamalarındaki güvenlik risklerini vurgulamaktadır. OpenSea, NFT’lerdeki 31.4 milyar $’ın çoğuna ev sahipliği yapan en büyük NFT pazarıdır. Ayrıca, arkasındaki varlığın en son finansman turundan sonra 13.3 milyar dolarlık bir değerlemesi var.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir