Bitcoin Ajandası

Mithril (MITH) Nedir?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. NFT/Token
 4. »
 5. Mithril (MITH) Nedir?

Mithril (MITH) Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Mithril (MITH), Steem projesinden kullanıcılar üzerine token ödemesi yaparak ilerleme kaydeder. Diğer yandan sosyal medya platformlarına göre gizliliği daha ön planda tutar. Sosyal medya olarak baktığımızda büyük bir iş kolu olan ve birden çok alanda medya üzerinden platform sahibi milyonları karşılayacak büyüklükte dolar kazandı. Sosyal medya platformları üzerinden gizlilik üzerine bir sorun çıkarıldığında içerik karşılaştırmada ücret alınmıyor.

Bu nedenle Steemit, Sapien, Sola, Indorse ve Waves üzerinden sosyal medya üzerinden blockchain özelliklerinden fayda sağlamak üzere karar aşamasında onay aldı. Mithril token olarak MITH dağıtımında ödüllendirme aşamasına geçmiş bulunmakta. Diğer yandan Ethereum projesinde Mithril Ore’dan (MORE) daha çok farklılık sunar.

Kurucusu Jeffrey Huang’a üzerinden kullanıcılar sosyal medya platformlarından reklam amaçlı kullanılır ve burada sosyal madencilik bahşiş üzerinden birlikte değer artışına uğrar. 2018 Mart ayı gibi piyasada sürüme çıkan platform sürüm tarihinden itibaren sosyal medya projelerinde kendini göstermeye başladı.

Mithril Projesi Neden Piyasaya Sürüldü?

Mithril Projesi Neden Piyasaya Sürüldü?
Mithril Projesi Neden Piyasaya Sürüldü?

Jeffrey Huang’a göre sosyal medyalar platformlarında etkileşimde bulunan insanları ödüllendirmeli. Ama çoğu sosyal medya platformunun kullanıcıların katılımını ödüllendirmek yerine onların verilerini satıyor. Hatta son zamanlarda Cambridge Analytica skandal ve veri tabanlarının hacklenmesi sonucu birçok kişinin terk ettiği platformlara alternatif olarak görülebilir. Sonrasında Facebook üzerinden alternatif kurulumu sağlanan sosyal medyalarda oldukça ün kazanarak ilerleme gösterdi. Ancak bazı sosyal medyalara da bakıldığında server üzerinden kapanan sistemlerde Gab ve Minds projeler hemen hemen başlatıldı. Gab ve Minds durumlara göre hesaplarda katılım sağlamak için sosyal medya platformları üzerinden blockchain altyapılarında kullanıma firmalar üzerinden kapatma işlemine tabi tutulamazlar.

Mithril’ın Özellikleri

Mithril’ın Özellikleri
Mithril’ın Özellikleri

Telde edilen toplam arzlarda 1 milyar iken tüm zamanlar üzerinden en yüksek seviyede 1.55 dolara kadar daha çok azalış gördü.

Hakla açık olarak ICO üzerinden 400 milyon MITH token’leri ICO yöntemiyle satış yapan kurumlar üzerinden halka açık olmadan ziyade genelde tam tersi olarak 400 milyon MITH 50 milyon pazarlamaları ve gelişimleri ilerletmek üzere sosyal madencilik aracılığıyla çıkarım yapmak üzere ayrıma gitti.

Sosyal medya üzerinden aracı olarak token’ler çıkarım sağlamak için içerik üretmede paylaşım yapılması gerekir. Böylelikle farklı olan kurumlarda harcama yapılırken özel olarak Final Fantasy oyun içeriğinde MITH token’ları karıştırılması durumu yaşanırken proje kapsamında iyi bir tanıtım malzemesi tutuldu.

Platform cüzdanlarında Mithril Vault MITH kabul gören bir platformda kullanılırken diğer yandan kripto para borsalarında cüzdanlarda Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ve diğer birkaç para birimleri ile işlem görülebilecek.

Mithril’ın Amacı Nedir?

Mithril, en iyi durumda olan blockchain tabanına göre platform üzerinde sosyal medya içerisinde ağırlıklı olmayı hedefliyor. Bu nedenle birçok sosyal medya üzerinden entegre olarak önceliklerini belirlemiş durumda. Sonuç olarak da proje üzerinden tüm özellikler doğrultusunda tasarlanmıştır. 

Sosyal Madencilik Nasıl Çalışır?

Sosyal medya madenciliği üzerinden çalışma sağlayabilmek için Mithril platformunda içerik üreterek paylaşım yapılmalıdır. İçerik üretiminden sonra paylaşım yapılacakken içeriğin üretilmesinden sonra da MITH token’ı kazanım sağlayan platformlarla etkileşime geçmektedir.

Ekip kullanıcıların oranlarında artış görmesinden sonra ekosistem üzerinde büyüme göreceğine inanarak platform üzerinden popülerleşme üzerinde daha çok artış göreceğini ve böylelikle de firma gelirlerinde artışın olacağına ekstra olarak inanç oluşmuştur.

Elde edilen MITH token’ları oluşan sistemde algoritmaya göre değişim gösterirken algoritmalarda ne kadar beğeni ve paylaşım alındığı kriterlerine bakılarak öğrenebilir. Belirlenen hesaplarda MITH token’larının dağıtımı da üst kategorilerde rol oynar.

Mithril Nasıl Satın Alınır?

 • Binance,
 • OKEx,
 • Gate.io,
 • CoinDCX,
 • OKEx Korea,
 • MAX Exchange,
 • DigiFinex,
 • HitBTC,
 • BiONE,
 • Folgory,
 • NiceHash,
 • BitRabbit,
 • Dove Wallet.

Borsalarında herhangi bir hesabı olan kullanıcı işlemleri uygulayabilir. Mithril alabilmek için ise

Borsaları hesabınız varsa satın alabilirsiniz. Mithril almak için ise MITH/USDT,

 • MITH/BTC,
 • MITH/BNB,
 • MITH/ETH,

işlem çiftleri kullanılabilir.

MITH Token Dağılımı

Toplam olarak 1.000.000.000 arz miktarına sahipken son zamanlarda en yüksek fiyat olarak 1,47 doları, 11 Mayıs 2018’de görülmüştür. O tarihten bugüne kadar döviz kurları ise 2018 ve 2019 yılları arasında 0,50 doların altında sabitlemeye alınmıştır. Halka açık sunulan bir ICO değil de bu token kullanıldığında akreditelerde yardım sağlanarak özel bir ICO kitle satışı düzenleme görmüştür. Bu etkinlik ile 400.000.000 MITH dağıtıma girmiştir ve 50.000.000 ekip olarak gelişim ve pazar amaçlı tutulmuştur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir