Bitcoin Ajandası

Çikolata Devi M&M’ler için Metaverse Ticari Marka Başvurusu Yaptı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Çikolata Devi M&M’ler için Metaverse Ticari Marka Başvurusu Yaptı!

Çikolata Devi M&M’ler için Metaverse Ticari Marka Başvurusu Yaptı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

NFT ve metaverse kavramı her geçen gün biraz daha fazla ilgi çekmeye devam ediyor. Dünyanın en önemli markalarıysa müşterileriyle bağlantılarını ve etkileşimini sürdürebilmek adına yeni yöntemler arıyor. Bu markalar arasında yer alan Mars INC. popüler çikolatası M&M için metaverse ticari marka başvurusu gerçekleştirdi.

M&M için Metaverse Ticari Marka Başvurusu Yapıldı

M&M için Metaverse Ticari Marka Başvurusu Yapıldı
M&M için Metaverse Ticari Marka Başvurusu Yapıldı

Başvuru haberini ilk olarak 24 Haziran Cuma günü lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis’ten geldi. Açıklamasını Twitter hesabı üzerinden yapan Kondoudis, bu başvurunun NFT ve dijital tokenlerin sanal şekerlemeler ve atıştırmalıklardan meydana geldiğini dile getirdi.

Bununla beraber 20 Haziran Pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından yapılan başvuruda, kripto para birimleriyle beraber NFT’leri ve dijital varlıkları doğrulamak, transfer etmek ya da saklamak için ihtiyaç duyulan yazılımlar da söz konusu oldu.

Mars INC., en sevilen fiziksel ürünlerinden bazılarının dahil edildiği NFT’ler ve dijital koleksiyonlar hazırlayarak kripto para sektöründen faydalanmak istediğini dile getirdi. Başvuru belgelerine göre şirket, çikolata, şekerleme ve sakız türünden ürünleriyle beraber çevrimiçi sanal ortamlar gibi sanal eğlence hizmetleri sunacak.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir