Bitcoin Ajandası

Mobox Nedir? MBOX Coin Nereden ve Nasıl Alınır?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Mobox Nedir? MBOX Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Mobox Nedir? MBOX Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Mobox (MBOX), Binance Smart Chain’de çalışmakta olan bir tür oyun platformu olarak bilinmektedir. Oyun tutkunlarının dikkatini çeken bu platform, birçok kripto meraklısının da merak ettiği bir konudur.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde Mobox platformunun ve bu platformun yerel tokeni olan MBOX Coin’in merak edilen detaylarından bahsettik.

Mobox Nedir? Nasıl Çalışır?

Mobox Nedir? Nasıl Çalışır?
Mobox Nedir? Nasıl Çalışır?

Mobox, blok zinciri tabanlı bir oyna-kazan platformu olarak tanımlanmaktadır. Ücretsiz oyun konseptine sahip olan bu platform, kullanıcılarına oynayarak kazanç elde etme fırsatını teşvik edebilmek amacıyla tasarlanmıştır. 2021 yılında geliştirilen Mobox, blok zinciri oyunları ve platformları arasında NFT’lerle beraber çalışabilirlik devrine start vererek her bir metaverse’ü NFT’ler üzerinden bağlamayı amaçlamaktadır.

Bununla beraber Mobox projesinin hedeflerinden bir diğeri de blok zinciri oyun başlıklarına yönelik olarak NFT’lerin yararını geliştirmek ve çeşitli çalışmalarla ek yarar getirmesine olanak sağlamaktır. Platform, eşsiz, oyunları ücretsiz, topluluk odaklı bir GameFi oluşturabilmek adına merkeziyetsiz finans (DeFi) ile oyun teorisi mekaniğini bir araya getiren, oynayarak kazanma imkânı sunan bir (P2E) bir blok zinciri platformu olarak ifade edilebilmektedir.

Ayrıca Mobox, yerel tokeni olan MBOX Coin ve bu coin’e sahip olan kullanıcılarının platform parametrelerinde değişiklik yapabilmek için tekliflerle alakalı oy kullanabilecekleri, merkeziyetsiz bir otonom organizasyonun (DAO) yönetimindedir. Bu platform, kullanıcılarının oyun süresince görevleri tamamlayarak pasif gelir elde etmesini sağlayan, zengin ekonomiye sahip bir oyun havuzu geliştirmiştir. Mobox’ta kullanıcıların oyunlardan elde ettikleri puanları biriktirme hızını tespit eden bir hash gücü puanı bulunmaktadır.

Oyuncular, belli başlı özelliklere sahip olan MOMO NFT’lerini elinde tutarak kazancını optimize edebilmek adına hash gücünü artırabilmektedir. Bununla beraber daha yüksek düzeydeki hash oranları, daha yüksek düzeydeki savaşların, oyuncuların ve ekipmanların kilidini açma imkânı sağlamaktadır. Bununla beraber Mobox kripto oyun ekosistemi, oyuncuları katılım ve becerileri açısından ödüllendiren, merkeziyetsiz bir kazan-kazan platformudur. Getiri çiftliği, pek çok farklı türden gelir akışı, NFT tasarlama ve oyun alternatifleriyle bu platform, Binance Smart Chain’deki en başarılı oyun projelerinden biri olarak nitelendirilmektedir.

MBOX Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

MBOX Coin, Mobox ekosisteminin yerel tokeni olarak ifade edilmektedir. Bu yerel token, Binance Smart Chain üzerinde BEP-20 akıllı kontratıyla geliştirilmiş bir yönetişim tokeni olarak da tanımlanabilmektedir.

MBOX Coin, oyun haline getirilen ödül mekanizmasında önemli bir faktör olurken, platform çapında ekonomik bir teşvik görevi üstlenmektedir. Ayrıca protokol yönetiminde de yine bu kripto para birimi kullanılmaktadır. Dolayısıyla MBOX Token stake eden topluluk üyeleri, sisteme yeni entegre edilecek olan oyunlar ve ekosistemde gerçekleştirilecek olan geliştirmeler konusunda teklif sunabilme şansına sahiptir.

Tüm bunlara ek olarak MBOX Coin stake eden topluluk üyeleri hem yönetimde kullanabilmek için hem de MOMO çiftçi etkinlikleri adına bir bilet halinde MBOX kazanma şansına da sahiptir. Topluluk üyeleri MBOX Token’le oyun dahilindeki öğeler, ek savaş süresi, daha hızlı varlık yükseltmesi gibi öğeleri satın alabilmekte ve oyun dahilindeki ödüller için çekilişlere katılabilmektedir. Böylelikle Mobox oyuncuları, daha yüksek kaliteye sahip öğelere ve kaynaklara erişim sağlayarak oyunlarda daha hızlı seviye atlayabilmektedir.

MBOX Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Mobox platformunun kripto para birimi MBOX Coin, pek çok farklı kripto borsasında işlem görmektedir. Bu borsalardan bazılarını şu şekilde örneklendirebiliriz:

 • Binance
 • Bitget
 • KuCoin
 • PancakeSwap (V2)
 • Gate.io
 • Huobi Global
 • LBank
 • Binance TR
 • CoinEx
 • Bitrue
 • MEXC

Söz konusu bu borsalar, kripto para sektörünün en güvenilir ve en başarılı platformları arasında yer almaktadır. MBOX token satın almak isteyen yatırımcıların ilk olarak bu borsalardan herhangi birinde hesap oluşturması gerekmektedir. Hesap oluşturan yatırımcılar kimlik doğrulama işlemini tamamladıktan sonra hesabına para yatırarak alım-satım sayfasına erişim sağlayabilmektedir. Bu sayfa üzerinden MBOX Coin satın alım emri oluşturarak bu varlığa sahip olabilmek mümkündür.

Kripto para borsaları üzerinden satın alınan MBOX Token’ler pek çok farklı işlemde kullanılabilmektedir. Ayrıca bu varlıkları daha sonrasında kullanabilmek için güvenli cüzdanlarda saklayabilmek de mümkündür.

MBOX Coin Piyasa Verileri

Günümüzde pek çok farklı borsa üzerinden temin edebilmenin mümkün olduğu MBOX Coin’lerle alakalı merak edilen konulardan bir diğeri de piyasa verileridir. Toplam arzı, maksimum arzı, dolaşımdaki arz miktarı, ATL ve ATH seviyeleri gibi piyasa verileri, yatırım yapılması planlanan bir kripto para biriminin geleceğiyle alakalı öngörü ve fikir sahibi olunmasına olanak sağlamaktadır. Bu tür veriler hakkında detaylı bilgiyi Coinmarketcap, TradingView gibi siteler üzerinden edinebilmek mümkündür.

Coinmarketcap verilerine göre MBOX Token’in dolaşımdaki arz miktarı 183.671.540 adet olurken, toplam arzı 369.987.868 olarak bilinmektedir. Ayrıca toplam arz miktarıysa 1.000.000.000 MBOX ile sınırlıdır.  

Diğer yandan yine Coinmarketcap verilerine göre MBOX Coin fiyatı yazım esnasında (10 Mart 2023) 0,4309 dolar seviyesinden işlem görmektedir. MBOX Token fiyatı tarihinin en yüksek seviyesi olan 15,68 dolara 1 Aralık 2021 tarihinde ulaşırken, en düşük seviyesi olan 0,3641 dolaraysa 30 Aralık 2022 yılında gerilemiştir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir