Bitcoin Ajandası

Monero İçin En İyi Cüzdan Seçenekleri
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Monero için En İyi Cüzdan Seçenekleri

Monero için En İyi Cüzdan Seçenekleri

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Monero (XMR), 2014 Nisan’ında oluşturulan merkeziyetsizliği olan bir kripto para olarak biliniyor. Diğer kripto paralar gibi cüzdanda saklamak için Monero için en iyi cüzdan seçenekleri araştırması yapan yatırımcılar bulunuyor.

En iyi cüzdan seçenekleri konusunda cüzdanları başlıklar altında inceleyerek karar verme eğilimini en sonda paylaşalım…

Monero İçin En İyi Cüzdan Seçenekleri

Monero İçin En İyi Cüzdan Seçenekleri
Monero İçin En İyi Cüzdan Seçenekleri

Monero için en iyi cüzdanları ayrıntılı olarak ele alıp bir değerlendirme yapalım:

Defter Nano X

Defter Nano X, bir önceki model Nano S’de bulunan tüm özellikleri barındırıyor. Yazılımı ile artık daha hızlı ve daha güvenli bir durumda bulunuyor.

Ledger Nano X’de Bluetooth özelliği ile mobil cihaz eşleştirmesi özelliği de yer alıyor.

Ledger Nano X’i pekçok kripto para birimleri ile birlikte kullanılabilir. XMR’ler de dahil her madeni para ve jeton için destek bulunuyor.

Neden Ledger Nano X?

Piyasada önde gelen donanım modeli olarak bilinir.

Piyasadaki en iyi kripto para birimlerinin tam desteği söz konusudur.

Depolama alanı ve mobil eşleştirme eklemesi ile tüm kripto para birimleri ve tüm cihazlar için kullanımı pratiktir.

Gizlilik özellikli diğer cüzdanlar ve uygulamalarla beraber kullanılabildiği için gizlilik ek desteği mevcuttur.

Trezor Model T

Monero için en iyi cüzdan arasında Trezor cüzdanı, ilk kripto para donanım cüzdanı olarak öne çıkmıştı. Model T ise yeni nesil bir cihaz olarak hizmet ediyor.

XMR’ler için pratik bir şekilde güvenli bir blockchain cüzdanı oluşturmak mümkündür. Trezor cihazını Monero ile kullanabilmek için en son ürün yazılımı, Trezor Model T’ye güncellenmeli.

Trezor ve Gui’yi kullanmak için Gui’yi indirilmeli ve yeni bir cüzdan oluşturulmalı.

Neden Trezor Model T?

Ledger gibi Trezor Model T de kripto para birimleri için kullanılacak en güvenli cüzdan olarak öne çıkar.

Trezor, Model T’yi sorunsuz çalıştırmak için devamlı olarak diğer geliştiriciler ve blok zincirleri ile beraber çalışır. Model T’nin pek çok farklı kripto para birimi için desteği bulunuyor.

Bu cüzdan, birçok Monero kullanıcısının Reddit’te tavsiye olarak en çok bahsettiği Monero cüzdanları arasında yer alıyor.

Kek Cüzdan

Popüler bir mobil Monero için en iyi cüzdanı olarak öne çıkar. iOS ve Android için kullanımı mümkün bulunmaktadır.

Kek cüzdanında anahtarlar şifrelenerek iOS veya Android cihazda anahtarlık saklanması durumu söz konusudur. Kaybolan veya çalınan bir telefon olması durumunda yedek dosyaların başka bir yerde saklanması önem taşır.

Aygıtın daha güvenli bir duruma gelmesi için dokunmatik baskı ve yüz kimliği eklenmesi faydalı olacaktır.

Neden Kek Cüzdan?

Kullanıcının, anahtarlarına ve tohumlarına tam erişimi söz konusudur. Kek cüzdanının bunları izleme ve erişme imkanı yoktur.

Kullanışlı özellikleri ile dolu bir görünüme sahip olan Kek, modern bir kripto cüzdanı olarak öne çıkar. Değişim, pek çok dil seçeneği, pratik olarak birden fazla cüzdan oluşturma olanağı ve bunlara ek olarak bağlanmak için kullanıcıların kendi düğümlerini seçme ortamı bulunur.

Açık kaynaklı bir proje olması sebebi ile kodu her zaman incelemek mümkündür.

MyMonero Cüzdan

Görünümü güzel, ağır olmayan bir kripto para cüzdanıdır. web istemcisi, masaüstü (Windows, macOS, Linux) ve mobil cihazlar için (şu anda yalnız iOS. Android ise yakında) uyumludur.

MyMonero ile düğümün ihtiyaç duyduğu gibi tam istemcinin indirilmesine gerek bulunmuyor. Bunun yerine, işi, uzak sunucular üstleniyor. MyMonero cüzdanından sunucular ile paylaşılan tek şey görünüm anahtarıdır.

MyMonero cüzdanını kullanırken doğru sitenin ve uygulamanın kullanıldığından emin olunmalıdır. Kullanıcıların fonlarını çalmaya dönük kurulan sahte site ve uygulamalar konusunda dikkat edilmelidir. MyMonero cüzdanında aynı hafif sunucular aracılığı ile yapılan işlemler adına saklanan bazı bilgiler mevcuttur. Bu durum nedeni ile teknik olarak iki farklı MyMonero kullanıcısı arasında yapılan işlemlerin hafif sunuculardan izlenmesi mümkün olabilir. Bu, görünüm anahtarlarına erişim ile yapılır.

Neden MyMonero?

Sadece XMR için üretilmesi ile özel bir Monero için en iyi cüzdanı özelliği taşır.

Kullanımı çok pratik ve yeni başlayanlara çok ideal.

Modern ve güzel bir tasarıma sahip bulunur.

KUYRUK Cüzdan

Bir USB sürücüsü üzerinden indirip çalıştırabilecek, sonrasında güvenli bir çevrimdışı mod içinde yeni bir Monero cüzdanı oluşturabilecek bir işletim sistemi olarak öne çıkar. Karışıma başka bir koruyucu tabaka eklenmesi durumu söz konusudur.

Bilgisayar veya USB sürücüsünün herhangi bir müdahaleye açık olup olmadığından emin olunmalıdır. Şüpheli bir durumda asla internete bağlanılmamalıdır.

Neden KUYRUK?

Donanım cüzdanları gibi en güvenli Monero için en iyi cüzdanları arasında yer alır.

KUYRUK, karmaşık kullanım isteyen ileri seviye kullanıcılar için ideal bir cüzdan olarak öne çıkar.

Soğuk bir depolama istemcisi ile günlük kripto para birimlerine erişimi sınırlaması özelliğinden ötürü yatırım konusunda uzun vadeli bir yaklaşım geliştirilmesini sağlayabilir.

Monerujo Android Monero Cüzdan

MyMonero Cüzdan
MyMonero Cüzdan

Monerujo açık kaynaklı özellik taşıyan Monero Android cüzdanı olarak öne çıkar. Cüzdan, Monero ve gizlilik dikkate alınarak üretildi.

Temel cüzdan ihtiyacını karşılamak için tüm özelliklere sahip olan güzel bir UI cüzdanıdır.

M-cüzdan, XMR.to’nun, Monero için en iyi cüzdanlar arasında oluşturulan gizlilik özellikli hizmetler desteği ile Bitcoin adreslerini, güçlü gizlilik ile ödeme olanağı bulunan yerleşik bir QR kod tarayıcı ile birlikte ortaya çıkar.

Neden Monerujo?

İyi bir Android cüzdan arayışında olanlar için Monerujo, en iyi tercihler arasında yer alabilir. Eklenmesi gereği bulunmayan kullanımı pratik ve hafiftir.

Atomic Wallet

Ücretsiz çoklu para cüzdanı olarak bilinir. Monero ve diğer popüler kripto para birimleri için kullanılabilir.

Atomic Wallet, tüm cüzdanlara uyumlu olan kripto para birimleri için en önemli seçenekler arasında bulunur. Birden fazla kripto para birimine sahip olanlar için Atomic Wallet, iyi bir destekçi olacaktır.

Atomik cüzdan mobil cihazlar (iOS ve Android) ve bilgisayarlar (Windows, macOS ve Linux) için kullanılabilme özelliğine sahiptir. Atomic Wallet ile özel anahtarlar ve cüzdanlar tamamı ile kontrol edilebilir.

Neden Atomic Wallet?

Kullanımı kolaylığı sunan Atomic Wallet, kaygan bir arayüze sahip bulunur.

Monero için en iyi Cüzdan tüm kripto cüzdanları arasında en iyi kripto para birimi desteklerinden birine sahip konumdadır.

Kullanışlı özellikler içinde borsalar, çoklu para birimi desteği, portföy izleme imkanı mevcuttur.

Atomic ile özel anahtarlar üzerinde tam bir denetim söz konusudur.

Hangi Cüzdan Seçilmeli?

XMR için bir Monero için en iyi cüzdan seçilmeye çalışıldığında en güvenli cüzdan türünü tercih etmekte yarar vardır.

Ledger Nano X, toplama ve önde gelen donanım cüzdanları arasında öne çıkar. Trezor’un en üst düzey modelinden daha ekonomik olması da önemli bir avantajıdır. Ledger Nano X de Trezor da çok iyi durumda cüzdanlar. Ancak şu anki fiyat için Nano X ‘in tercih sebebi olacağı ortada.

Tavsiyeden daha çok yazı görüşü olarak aktardığımız bu son yorumlar yeni gelişmeler sonucunda farklılık gösterebilecektir. Kripto yatırımcıları cüzdan seçimi yaparken güvenliği ve kullanışlılığı öne alabilir. Kripto yatırımında sanal cüzdanların öneminin büyük olduğuna hiçbir şüphe bulunmuyor. Geri yanı, kullanıcı tercih ve kararlarına kalıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir