Bitcoin Ajandası

Morgan Stanley’e Bitcoin Trust Hissesi İddiası: Çok Sayıda Var!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Morgan Stanley’e Bitcoin Trust Hissesi İddiası: Çok Sayıda Var!

Morgan Stanley’e Bitcoin Trust Hissesi İddiası: Çok Sayıda Var!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Piyasa analisti MacroScope’un Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre Morgan Stanley, en büyüğü yaklaşık 36 milyon dolar olmak üzere 928.051’den fazla GBTC hissesine sahip konumda bulunuyor. Morgan Stanley’e Bitcoin Trust Hissesi haberi sonrası Stanley’den bir karşı açıklama gelmedi.

Morgan Stanley’e Bitcoin Trust Hissesi iddiası sonrası kripto yatırımcıları da stratejilerini tekrar değerlendirmeye alabilir. Yatırım eğilimlerinde etkili olabilecek gelişme sonrası piyasanın nasıl bir seyir izleyeceği ise merak ediliyor. Ayrıntılar haberimizde…

Morgan Stanley’e Bitcoin Trust Hissesi

Morgan Stanley’e Bitcoin Trust Hissesi
Morgan Stanley’e Bitcoin Trust Hissesi

28 Haziran 2021 tarihinde Bitcoin 30.000 doların altında işlem görmeye devam ederken Morgan Stanley, Avrupa Fırsat Fonu aracılığı ile GBTC’de büyük bir pozisyon açıklamıştı. Banka, duyurunun yapıldığı sırada 28.298 hisseye sahip konumdaydı.

Morgan Stanley’den Bitcoin’e İlgi

Morgan Stanley, GBTC hisseleri ile birlikte kripto altyapılı şirketlere de yatırım yapması ile biliniyor. Bunun ile birlikte banka, Coinbase tarafından desteklenen bir kripto şirketinde büyük bir yatırımcı olarak bulunuyordu. Morgan Stanley, blockchain altyapılı platform Securitize için 48 milyon dolarlık fon ayırdı.

Morgan Stanley’in bugün yapılan dosyalama süreci sonrasında yeni bir ralliyi tetikleyip tetiklemeyeceği fazlaca merak ediliyor. Piyasalarda oluşacak tepki için biraz daha gözleme ihtiyaç var gibi görünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir