Bitcoin Ajandası

Mt Gox’ta Yeni Gelişme: Geri Ödeme Tarihi Yeniden Ertelendi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Mt Gox’ta Yeni Gelişme: Geri Ödeme Tarihi Yeniden Ertelendi!

Mt Gox’ta Yeni Gelişme: Geri Ödeme Tarihi Yeniden Ertelendi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Bir dönemin en önemli ve büyük kripto para borsası olarak bilinen Mt Gox, hacklenme olayından sonra topluluk üyelerinin mağduriyetini giderebilmek adına ödeme yapma girişiminde bulunmuştu. Söz konusu bu girişim için yeniden tarih ertelendi.

Mt Gox 15 Eylül’de Ödemeye Başlayabilir

Mt Gox 15 Eylül’de Ödemeye Başlayabilir
Mt Gox 15 Eylül’de Ödemeye Başlayabilir

Konuyla alakalı olarak borsanın resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, “Atama vb. Kısıtlama Referans Dönemi mahkemede kabul edildi. Bu doğrultuda ödemenin 15 Eylül tarihi itibariyle başlayacağı fakat sona ereceği tarih hakkında kesin bir bilginin bulunmadığı ifade edildi. Buna rağmen bu açıklama, şirketin 15 Eylül 2022’de ödeme yapmaya başlayacağı anlamı da taşımıyor.

Söz konusu borsanın alacaklılarının dahil olduğu Telegram kanalının yöneticisi Django Bits konuyla alakalı olarak Twitter hesabı üzerinden bir açıklamada bulundu. Bits açıklamasında, söz konusu geri ödeme süresinin aylarca sürebileceğini belirtti.

BTC Hareketleri Yakından İzleniyor

Kripto para borsası tarafından gerçekleştirilecek olan geri ödemeler son zamanlarda gündemi bir hayli meşgul eden konular arasında yer alıyor. Alacaklıların yıllar sonrasında BTC’lerini geri almaları ve satışını gerçekleştirmeleri bazı yatırımcılar açısından endişe yaratıyor. Dolayısıyla alacaklılara geri ödenecek olan 137 bin 890 adet BTC’nin hareketleri birçok yatırımcı tarafından merakla takip ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir