Musk BTC Adına Tweet Attığında BTC Satın Alan Bir Bot Var

Musk BTC Adına Tweet Attığında BTC Satın Alan Bir Bot Var

Haberler
Mart 31, 2021 tarafından Esra Yılmaz
266
Elon Musk Tesla’nın CEO’su, Bitcoin’i (BTC) işinin bir parçası yapan başarılı bir adam. Aynı zamanda eğlenceli Twitter hesabı ile kripto para piyasaların yön verebilen bir etkisi var.
Musk BTC Adına Tweet Attığında BTC Satın Alan Bir Bot var

Elon Musk ne zaman bir kripto para ile ilgili tweet atsa fiyatlar hemen yükselişe geçiyor. İşte tüm bunların sonucunda Londra merkezli kripto para trader’ı Andrei Badoiu bir bot geliştirdi ve Elon Musk ne zaman BTC ile ilgili tweet atarsa o bot BTC satın alıyor. Badoiu, bu bot için Musk’ın tweeti atmasının üstünden birkaç saniye geçmesinin ardından bir işlem gerçekleştirebildiğini dile getiriyor.

Musk BTC Adına Tweet Attığında BTC Satın Alan Bir Bot var1
Musk BTC Adına Tweet Attığında BTC Satın Alan Bir Bot var1

Trader’lar Bu Tür Araçları Uzun Zamandır Kullanıyor

Andrei Badoiu, trader’ların etkili kişilerin yorumlarına cevap olarak hisse senedi satın almak veya satmak adına bu tür araçları çok uzun süredir kullandıklarını belirtti. Bu otomatik araçlar için özellikle Elon Musk gibi sosyal medyada büyük etkisi bulunan insanların yorumları ile fiyatların sık sık sallanmasına yol açtığını ve kripto para piyasaları için oldukça uygun olduğunu belirtti. Bu bot kullanıcıların Musk’tan kaynaklanan bir fiyat artışı olmadan önce satın alma işlemi yaparak kar yapmalarına izin veriyor. Fakat Musk bot yayına girdiği günden beri hiç tweet atmadığı için hala gerçek anlamda test edilebilmiş değil. Bot birçok yatırımcıya hitap edebiliyor fakat aynı zamanda iyi bir teknik bilgi sahibi olmayı da gerektiriyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle