Bitcoin Ajandası

Elon Musk, Dogecoin Davasının Düşürülmesini İstedi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk, Dogecoin Davasının Düşürülmesini İstedi!

Elon Musk, Dogecoin Davasının Düşürülmesini İstedi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Elon Musk, yatırımcıların dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla kendisine açtığı 258 milyar dolarlık Dogecoin davasının düşürülmesini talep etti.

SpaceX, Twitter ve Tesla gibi önemli teknoloji şirketlerinin sahibi olan Elon Musk, bir dönem sektördeki en önemli ve en popüler yatırımcılar arasında yer almıştı. Musk, özellikle de sık sık Dogecoin açıklamaları ve tanıtımlarıyla dikkatleri üzerine topluyordu. Fakat son zamanlarda ünlü iş insanı kripto para birimlerinden uzaklaştı. Bunun nedenininse hakkında açılan davalar olduğu düşünülüyor.

Hatırlanacağı üzere Dogecoin yatırımcıları, ünlü iş insanı Elon Musk için Dogecoin tanıtımı adına piramit şeması oluşturduğuna dair iddialarla 258 milyar dolar değerinde dava açmıştı. Elon Musk ve avukatları bahsi geçen bu Dogecoin davasının düşürülmesine yönelik olarak ABD yargıçlarına talepte bulundu.

Dogecoin Davasının Düşürülmesini İstiyor

Dogecoin Davasının Düşürülmesini İstiyor
Dogecoin Davasının Düşürülmesini İstiyor

Elon Musk ve avukatları, ABD’li bir yargıçtan kendisine açılan bu davanın düşürülmesini istedi.

Dünyanın en zengin iş insanlarından Musk, kendisine yöneltilen “Dogecoin’i Piramit Şemasıyla Pazarlama” iddialarının düşürülmesi için ABD’li bir yargıca ulaştı. Dogecoin yatırımcıları kripto para birimi üzerinden zarar etmelerini gerekçe göstererek ünlü iş adamına 258 milyar dolar değerinde dava açmıştı. Musk’ın avukatlarıysa kendisine isnad edilen bu suçlamaların tamamen hayal ürünü olduğunu, Musk’ın dile getirdiği ve davaya konu olan cümlelerinse yeterli delil niteliğinde olmadığını savundu.

Elon Musk’ın avukatları, Dogecoin yatırımcıları tarafından açılan bu davanın ve beraberindeki suçlamaların düşürülmesi için hukuksal mücadele yürütmeye başladı. Dogecoin yatırımıyla zarar eden yatırımcılar ayrıca, Dogecoin Vakfı’na da dava açtı. Dogecoin Vakfı, davanın reddedilmesini talebinde bulundu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir