Bitcoin Ajandası

Elon Musk’ın Açıklaması DOGE Fiyatını Yine Uçurdu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Elon Musk’ın Açıklaması DOGE Fiyatını Yine Uçurdu!

Elon Musk’ın Açıklaması DOGE Fiyatını Yine Uçurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Şimdilerde Twitter’ın yeni sahibi ve yöneticisi olan Elon Musk, önemli bir açıklamada bulundu. Musk’ın açıklamasından sonra DOGE fiyatı yükselişe geçerken, Musk’ın piyasaya yeni bir akıllı telefon sunması halinde DOGE’un bu telefonla entegre olacağı düşünülüyor.

Musk’ın O Tweeti DOGE Fiyatını Yükseltti

Musk’ın O Tweeti DOGE Fiyatını Yükseltti
Musk’ın O Tweeti DOGE Fiyatını Yükseltti

Elon Musk’ın yeni bir akıllı cep telefonunu piyasaya sunması halinde, topluluk arasında olası bir Dogecoin entegrasyonuyla alakalı söylentiler dolaşmaya başladı. Dolayısıyla Dogecoin fiyatı da yükseliş göstermeye başladı. Dogecoin, iş insanı Elon Musk’ın Aplle ve Google’ın Twitter’ı uygulama mağazasından kaldırması durumunda alternatif olarak akıllı bir cep telefonunu piyasaya sürebileceğini ifade etmesinin ardından yüzde 10’un üzerinde artış kaydetti. Haberin yazıldığı esnada DOGE fiyatı 0,09218 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında bu durumu pek tercih etmediğini, fakat başka bir seçeneğinin kalmaması durumunda akıllı cep telefonunu piyasaya sürebileceğini ifade etti. Musk’ın bu açıklamalarının ardından Dogecoin fiyatının uçuşa geçmesi pek de şaşırtan bir durum olmadı. Diğer yandan Musk’ın akıllı telefon projesinde ön ödemeleri DOGE üzerinden kabul etme ihtimalini göz önünde bulunduran kripto para topluluğu, bu ihtimalin gerçekleşeceğine yürekten inanıyor. Hatta birçok DOGE yatırımcısına göre söz konusu telefon Dogecoin aracılığıyla satın alınabilecek görünüyor.

Kripto piyasalarında birçok kişi için Dogecoin topluluğunun bu heyecanı mantıklı görülmese de Musk’ın DOGE tarafından satın alınabilen ürünleri daha önce de piyasaya sürdüğünü ve DOGE ile ödeme aldığını hatırlatmakta fayda var. Örneğin; Eylül ayında piyasaya sürülen ve Tesla Cyberwhistle’da DOGE ile ödeme alan ürünler arasında yer alıyordu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir