Bitcoin Ajandası

Musk’ın Yeni Yatırım Hamlesi DOGE Fiyatını Nasıl Etkileyecek?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Musk’ın Yeni Yatırım Hamlesi DOGE Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Musk’ın Yeni Yatırım Hamlesi DOGE Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Musk’ın her hareketi ya da Twitter açıklamaları DOGE fiyatını büyük ölçüde etkilerken, yaptığı bu yatırım hamlesinin coini nasıl etkileyeceği merak ediliyor. Kripto para toplulukları bu yatırımın sektör için anlamını ve DOGE’u nereye taşıyacağını tartışıyor.

Musk’ın Yatırım Haberi DOGE Fiyatını Yükseltti

Tesla şirketinin üst düzey yöneticisi Elon Musk’ın Twitter’den yüzde 9,2’lik hisse satın alması, sosyal medya devinin en büyük hissedarı olmasını sağladı. Musk’ın bu yatırım haberinin ardından sosyal medya devinin hisse değeri yaklaşık olarak yüzde 25 değer kazandı. Diğer yandan Elon Musk’ın desteklediği DOGE fiyatı da Şubat ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Binance Labs yatırım direktörü Ken Li konuya ilişkin açıklamalarında söz konusu yatırım sayesinde Twitter’in kripto girişimlerini destekleyeceğini belirtti. Ayrıca Dogecoin’in platformla entegre olabileceğini söyleyen Li, Musk’ın sansüre dayanıklı ve merkezsiz sosyal medya platformlarına karşı açık olduğunu belirtti. Bu yatırım sayesinde Blockchain ve Web3 teknolojisinin aktifleşmesine katkı sağlanacağını da açıklamalarına ekledi. 

Musk Şirketinden Resmi Bir Açıklama Yapılmadı

Elon Musk’ın şirketi bu yatırımla planlananlar hakkında henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. Diğer yandan Musk’ın ve kriptoyla sosyal medya şirketinin geçmişi göz önünde bulundurulduğunda, bu yatırımla Twitter’ın daha çok blok zinciri ve kripto tabanlı özellik keşfini artıracağı tahmin ediliyor. Elon Musk’ın kripto para sektörüyle olan yakın ilişkisi herkesçe malum olurken, 2021 Şubat döneminde Tesla tarafından 1,5 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alınmıştı. 2021 Mart döneminde de Tesla arabaları için ödeme yöntemi olarak Bitcoin kabul etmeye başlaması piyasaları büyük ölçüde hareketlendirmişti.

Elon Musk’ın Twitter’dan hisse satın almasının ardından DOGE fiyatında ciddi bir artış yaşanırken, bu sürecin DOGE’u nereye taşıyacağı da piyasaların tartışma konusu oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir