Bitcoin Ajandası

Neblio Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Neblio Nedir?

Neblio Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Neblio platformunun oluşumu, altyapısı ve kripto para birimi ile ilgili önemli bilgileri paylaşmaya çalışacağımız yazımız bilgilendirmek amaçlı olup bir yatırım tavsiyesi değildir. Bu hatırlatma maksadıyla bilgi paylaşmaya başlayalım…

Neblio Nedir? Nasıl Gelişti?

Neblio Nedir? Nasıl Gelişti?
Neblio Nedir? Nasıl Gelişti?

Büyümesi ve gelişmesinin oldukça süratli olduğu bir blockchain teknolojisi olarak bilinen Neblio kripto para birimi, işletmelerin sektörleri içinde büyümeleri amacı ile gelişmelerine destek olabilecek zemini sağlam bir altyapı meydana getirdi.

Ortaya çıkışı sonrası önemli gelişmeler elde etmesine karşın entegre süreci ve bakım maliyetlerinden ötürü platformun engellerle karşılaşması söz konusudur.

Blockchain teknolojisi içinde gelişim ve dağıtım kolaylığını sağlamak için yeni nesil bir blockchain ağı meydana getirerek kurumsal pazarda bulunan açığı gidermeyi amaçlıyor.

Neblio Hakkında Bilgiler

İşlemlerinde eşler arası bilgi alıp vermeye imkan tanıyan açık kaynaklı ve merkeziyetsiz bir blok zinciri ağı özelliği taşır. Platformu içinde yapılan işlemler, değişime kapalı olan dağıtılmış bir defter içinde muhafaza edilir.

Yeni nesil bir blok zinciri olarak bilinmektdir. Platform, işletmelerin ve kurumsal geliştiricilerin, blok zinciri teknolojisinin gelişmesine bağlı olarak ilerleyecek olan merkeziyetsiz uygulamaları güçlendirerek dağıtmalarına imkan sağlar.

Blockchain ağına ait olan resmi kripto para birimi NEBL coindir. NEBL paraları, platformu içinde eşler arası işlemlerde geçerlidir. NEBL madenciliğine olanak tanıyan Proof of Stake fikir birliği mekanizması tercih edilir.

Neblio’nun Gelişimi

Kurucu isimleri Eddy Smith ve Ann Jackson’dır. İki isim de sırasıyla Baş Geliştirici ve İş Operasyonları Müdürü olarak görev almıştır. Ekibi içinde Samer Afach ve Riley Stockton isimlerinde iki geliştirici de bulunmaktadır. Aynı zamanda danışman konumundaki Yuval Amar tarafından destek gördüğü de biliniyor.

2017 ağustos ayında ilk kripto para arzını gerçekleştirdi. 125 milyon NEBL madeni para içinden 13,6 milyon token civarı bir satış yapıldı. Satılmayan tokenların ise yakılma işlemi yapıldı.

Faydaları Neler?

Platformunun sahip olduğu özellikleri ile kullanıcılarına sunduğu faydalar bulunur. Bunları başlıklar altında açıklayalım…

Neblio Teknolojisi

Blockchain ağı, merkeziyetsiz uygulamaların blockchain teknolojisinin geliştirilmesi amacı ile oluşturulmuş bir ağ özelliğine sahiptir. Merkeziyetsiz uygulamaların yeni blok zinciri teknolojilerini benimsemesine olanak tanıyan özgün bir blok zinciri meydana getirdi.

API’lerin basitlik esas alınarak tasarlandığı bilinir. Klasik özellikteki API’lere alışkın olan geliştiriciler bu sayede merkeziyetsiz uygulamalarını kolaylık içinde geliştirme imkanı elde edebilirler. API paketi, Java, js, .Net, Python, Go, PHP gibi fazlaca kullanılan programlama dillerine destek sağlaması ile de bilinir.

Neblio Teknolojisinin Özellikleri

Neblio Teknolojisinin Özellikleri
Neblio Teknolojisinin Özellikleri

Güvenlik: Neblio platformunun temelinde, merkeziyetsiz özellik gösteren yapısı sayesinde kendisi için bir güvenlik desteği oluşturan blockchain teknolojisi yatıyor. Neblio, fikir birliği mekanizmasında, ağdaki kullanıcılarına güvenlik içinde katılımına olanak tanıyan Proof of Stake protokolünü tercih eder.

Değişmezlik: Dağıtılmış uygulamalar, bilgi verilerini blok zinciri üzerindeki değişime kapalı özellikteki bir defter içinde saklar. Bu defterin; denetim, kayıtları yönetme ve kimlik doğrulaması için bir delil olarak kullanımı söz konusudur.

Ölçeklenebilirlik: Neblio ağı üzerinde her düğümün kendine ait bulunan bir Neblio blok zinciri kopyası bulunduğu düğümler yolu ile bağlanma özelliği vardır. Bu düğüm ağında, global bir bilgi erişimi kurulurken daha hızlı cevap süresi ortaya çıkar.

İşletmelere Faydası

Blockchain, uygulama imkanlarının en uç noktasına kadar gelişme gösterdi. Neblio ağı, güncellemeye dayalı gelişmeye bağlı olarak bu blok zincir hizmetlerinden faydalanarak işletmelere yeni kullanım zeminleri geliştirme amacındadır.

Güvenli Kayıt Yönetimi: Blok zinciri, kullanıcılarına her tür kaydı saklamak için kullanılabilecekleri merkeziyetsiz ve güvenli bir defter imkanı sağlar.

Yasal Uygunluk ve Denetim İzleri: Blok zincirinin değişme özelliği kapalı olan defteri, doğru bilgilerin delili olarak öne çıkar. Denetim ve doğrulama için kullanılma özelliğine sahiptir.

Nasıl Satın Alınır?

NEBL kripto para birimini almak için 2 yol mevcuttur.

İlk yol, kullanıcıların ağını güvence altına almak ve NEBL token ödülü kazanmak için tokenlerini stake edebilecekleri NEBL staking veya NEBL madenciliğidir.

Diğer yol ise bir kripto para birimi değişimi almak veya ticaretini yapmak şeklinde olur.

Kullanıcılar, Binance, Kucoin, HitBTC, Cryptopia ve OEX gibi çok çeşitli kripto para borsaları üzerinden NEBL coin satın alma imkanı bulabilir. Birçok borsa NEBL’yi Bitcoin ve Ethereum ile eşleştirmiş durumdadır.

NEBL Saklama Yolları

Neblio platformunun, kullanıcıları için sunduğu birçok cüzdan bulunmaktadır. Cüzdanı pek çok ortam üzerinden erişilebilir. Core cüzdanı masaüstü cüzdanı özelliği taşır. Windows, macOS ve Linux işletim sistemleri ile uyumlu bir konumdadır.

Android işletim sistemi için de bir mobil cüzdanı bulunmaktadır. Cüzdanın iOS destekli bir sürümü de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Orion, sunulan en yeni ve en gelişmiş cüzdan özelliği gösterir. Cüzdan Neblio Token Protocol-1 (NTP1) tokenları saklama amacı ile de kullanılabilmektedir.

NEBL’nin Farkı Ne?

NEBL, birçok kripto para biriminde olduğu gibi eşler arası işlem yapmaya olanak sunar. NEBL, Neblio blockchain ağının en önemli gücüdür. Neblio platformu ile bilgi alışverişi sağlama işlevi görür.

Proof of Work fikir birliği mekanizmasından yararlanan Bitcoin’in tersine fikir birliği olarak Proof of Stake protokolüni tercih eder. Proof of Stake, kullanıcıların Neblio ağını güvencede tutmak için NEBL token yatırımlarına imkan sağlar. Karşılık olarak da kullanıcılara yeni oluşturulmuş NEBL tokenları sunulur.

Neblio Token Protocol-1 (NTP1) isimli yeni tokeni, kullanıcılarla buluşturdu. Platformunda bulunan merkeziyetsiz bir uygulama geliştiricisi bu tokenı verebilmektedir.

Yorum

Ortaya çıktığı günden bugüne düzenli bir büyüme eğilimi gösterdi. Platformunun ekibi küçük olmasına karşın verim alma konusunda oldukça başarılı olmuştur. Ekip, çalışmaları ile hedeflerine ulaşmış durumda bulunuyor. Platformunun cüzdan seçenekleri başarılı bir seviyeye ulaşmıştır. Herhangi bir kripto yatırımı için geniş bir araştırma yaparak yola çıkmak gerektiğini hatırlatmakta fayda görüyoruz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir