Bitcoin Ajandası

Neil Gaiman Afganlara Yardım için NFT Çıkaracak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Neil Gaiman Afganlara Yardım Amacıyla NFT Çıkaracak!

Neil Gaiman Afganlara Yardım Amacıyla NFT Çıkaracak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1710 0

Afganlara yardım amacıyla NFT çıkarımında müzayeden elde edilecek gelirin tümü Taliban’ın Afganistan’ı ele geçirmesinden sonra dışarıya sürgün edilen Afganlar adına Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne (UNHCR) bağışlanacak.

Afganlara yardım amacıyla birçok yazar ve sanatçı da bu duruma destek olmak üzere para toplayacak. UNHCR’nin iyi niyet elçisi olan Gaiman, açık artırmada yardım eden birçok VIP’den biri oldu. “What You Need To Be Warm” adlı şiiriyle birlikte UNHCR tarafından üretilen bir filmini ve Gaiman’ın daha önce hiç yayınlanmamış bir mesajı NFT olarak satışa çıkartacak.

Afganlara Yardım Amacıyla NFT Çıkıyor!

Afganlara Yardım Amacıyla NFT Çıkıyor!
Afganlara Yardım Amacıyla NFT Çıkıyor!

Kazanan tekliflere göre sahipler, kişiselleştiren bir mesajla beraber Gaiman’ın efsanevi çizgisi The Sandman’in imzalı olan bir kopyasını da kazanabilecek. Katılan diğer VIP’ler arasında ödüllü The Kite Runner ve A Thousand Splendid Suns romanlarının arkasındaki Afgan doğumlu yazar Khaled Hosseini ve illüstratör Dan Williams da bulunuyor.

Teklif sahipleri, kişiselleştirilmiş bir mesajla Gaiman’ın efsanevi çizgi romanı The Sandman’in imzalı bir kopyasını da kazanacak. Katılım sağlayan diğer VIP’ler arasında da ödüllü The Kite Runner ve A Thousand Splendid Suns romanların arkasında olan Afgan doğumlu yazar Khaled Hosseini ve illüstratör Dan Williams da var. Housseni’nin NFT’si Deniz Duası adlı kısa kitabından 17 orijinal mürekkep ve suluboya resimleri de dahil. Bir yandan da kazanan teklif sahipleri imzalı bir kopyasını alabilecek.

NFT Sektöründeki Zenginlik ve İlgi

Bu VIP öğeleri 31 Ocak 2022’den itibaren açık artırmaya sunulacak. 6 Şubat’a kadar satışta olacak. Ancak, diğer NFT’ler daha sonra da açık artırmaya çıkabilecek.

Mars Panda World CEO’su Kevin Pang konuyla ilgili şunları söyledi;

“NFT sektöründeki zenginlik ve ilgi, onları iyi bir güç haline getirmek için mükemmel bileşenlerdir. NFT’ler, herkesin sanatını ve yaratıcılığını sosyal ve insani sorunları hedef alan anlamlı eylemlere dönüştürmesini sağlamıştır.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir