Bitcoin Ajandası

NFT Basmak için BNB Satın Alma Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. NFT/Token
  4. »
  5. NFT Basmak için BNB Satın Alma Nasıl Yapılır?

NFT Basmak için BNB Satın Alma Nasıl Yapılır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

NFT ortamında bulunmak için ne yapılması gerektiği ve bir NFT eserini pazar yerine eklemek için nasıl bir yol izleneceği çok fazla araştırma konusu oluyor. NFT’lerin geleceği ile ilgili nasıl bir yol alacağı henüz net bir yorumla açıklanamazken Binance pazar yerinde NFT basmak için BNB satın alma mecburiyeti üzerine düşünen yatırımcılar bulunuyor.

NFT ortamında Binance Pazar yerinde ticaret yapabilmek için BNB satın alma konusunda bilgiler aktarmaya çalışacağımız yazımızda öneri değil, bilgilendirme esastır. Herhangi bir NFT yatırımı için ciddi bir araştırma ve bilgi edinme sonrasında hareket etmenin önemini vurgulayarak başlayalım…

NFT için BNB Satın Alma 

NFT için BNB Satın Alma
NFT için BNB Satın Alma

Binance’nin Pazar yeri ile dahil olduğu NFT’de bu pazar yerinde NFT basmak için BNB bulundurma gerekliliği, NFT ortamına girmek isteyen kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Binance NFT pazar yerinde hareket edebilmek için BNB satın alma konusunu araştıran kullanıcılar, bunun nasıl olacağını öğrenmek ister.

Binance NFT pazar yeri platformunda BNB satın alma gerekliliği üzerine açıklayıcı bir satın alma anlatımında bulunmayı faydalı görüyoruz. İlk önce BNB satın alma için Binance borsasının sitesine giriş yapılarak üye olunur. Üye olmak için sitenin sağ üst bölümünde bulunan Register bağlantısına tıklanır. Karşınıza çıkacak basit üyelik formunda sırasıyla email ve şifre alanları doldurularak şartlar kabul edilerek Register seçeneğine tıklanır. Mail adresinize gelen onay linki tıklanarak hesap onayı yapılır. Sonraki aşamada oluşturulan hesap ile ana sayfa üzerinden Login bağlantısına tıklayarak siteye giriş yapılır.

BNB satın alma için platformun resmi sitesine giriş yapıldıktan sonra hesap güvenliği için 2 adımlı koruma yapılması istenebilir. Bu, kullanıcının tercihine bağlı bir durumdur.

BNB Satın Alma İncelikleri

BNB satın alma için siteye giriş yapıldıktan sonra hesabımıza Bitcoin ya da diğer altcoinlerden birini yatırmamız mecburiyeti söz konusudur. Bunu yapmak için üst kısımda bulunan Funds – Balances seçeneğine gidilir. Bu alanda hesabınıza birçok kripto para biriminden para gönderme imkanının olduğunu göreceksiniz.

Bitcoin gönderimi yapacaksak BTC kısmındaki Deposit seçeneğine tıklayarak hesabınıza ait bir BTC Deposit Address oluşturulur. Bu adrese Bitcoin gönderebilirsiniz. 2 doğrulama aşamasından sonra azami 15- 30 dakika içinde para, hesabınıza yansır.

Hesaba para geldiğinde ilgili coinin karşısına miktar yansır ve üst bölümde de Estimated Value’de paranın o anki BTC ve USD değeri belirtilir.

BNB Alış ve Satış İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance borsa logosu üzerinden ana sayfaya dönüldüğünde alım ve satım yapabilecek coinler görebilmektedir. Ana sayfanın üst bölümünde 5 adet popüler altcoin listelenir. Burada genelde ilk sırada BNB-BTC değerinin güncel değeri görülebilir.

BNB-BTC seçeneğine tıklayarak satın alma ya da satış yapılacak sayfaya gidilir. Gidilen sayfa üzerinde o anki alım ve satım emirleriyle güncel BNB-BTC değer grafiği görülebilir.

BNB satın alma amacı ile site içinde Buy BNB kısmına gidilir. Price alanında güncel 1 BNB fiyatı BTC olarak ifade edilir. BTC Balance bölümü ise hesabınızda bulunan Bitcoin miktarını gösterir. Amount bölümüne tıklandığında tam Bitcoin bakiyesi ile ne kadar BNB alınabileceği Max Amount ile gösterilir. Bu alana, hesaptaki varlığa göre miktar girilip Buy BNB seçeneği üzerinden satın alma işlemi yapılır.

Burada ince bir noktayı belirtmekte fayda görüyoruz. BNB almaya çalışırken işlemin hemen gerçekleşmeme ihtimali söz konusudur. İşlem sırasında BNB’nin değerinde çok büyük bir artış ortaya çıkarsa satın alma emri verilen anın fiyatına gelene kadar satın alma gerçekleşmeyebilir.

Open Orders bölümü üzerinden alım işleminin akıbetini takip etmek mümkündür. Burada henüz işlemi gerçekleşmemiş satın alma bekleyen emirler yer alır. Fiyatta çok büyük bir artış söz konusu olup fiyat düşüşü görülmediğinde verilen emir yerine gelmeyebilir. Böyle bir durumda yeni bir satın alma emri verilebilir.

BNB Alındıktan Sonra

BNB Alındıktan Sonra
BNB Alındıktan Sonra

Binance NFT pazar yeri ortamında hareket edebilmek için yapılan BNB satın alma sonucunda NFT basma için istenen şart yerine getirilmiş olur. Ancak Binance NFT pazar yerinde NFT basma aşamasındaki yol haritası için ayrı bir strateji izlemek gerektiğini belirtmeliyiz.

Pek çok kripto varlık, NFT’de pazar yeri açarak bu ortam içinde var olmaya çalışıyor. Binance’nin geçtiğimiz yaz dahil olduğu NFT ortamında pazar yeri açması da bu ortam için BNB satın alma mecburiyetini öne çıkarmış oldu. Binance yatırımcılarının çok zorlanmayacağı ve NFT pazarı için Binance üzerinden hareket etmelerinin ayrı bir güven vereceği yüksek ihtimaller arasındadır.

NFT’ye Başlamadan Önce

NFT ortamında bir pazar yerinde ticarete başlamadan önce NFT’nin inceliklerini araştırmak, yatırımcı için çok faydalı olacaktır. Son günlerde popülerliği artan NFT’nin cazibesine kapılıp NFT alım satımına girişmek gibi bir hataya hiçbir yatırımcının düşmemesi gerekir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir