Bitcoin Ajandası

NFT Dünyasına Yapı Kredi de Giriş Yaptı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. NFT Dünyasına Yapı Kredi de Giriş Yaptı!

NFT Dünyasına Yapı Kredi de Giriş Yaptı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

NFT dünyasına Yapı Kredi Bankası da giriş yaptı. Yıllardır kredi kartları reklamları üzerinden kullanılan sanal varlıklara yönelik “Vadaa” karakterinden NFT’lerini OpenSea’de sergiledi.

Spor endüstrisinden başlayarak sanata, maymun, kedi ve köpek başta olmak üzere hayvan temalı karakterlerden kayalara kadar birçok NFT özellikle 2021 yılında gündeme geldi. Yüz milyonlarca dolar yatırımların birbirlerini takip altına alan bu furyaya Türkiye’den de büyük ilgi görüldü.

NFT Dünyasına Yapı Kredi Adımı!

NFT Dünyasına Yapı Kredi de Giriş Yaptı!
NFT Dünyasına Yapı Kredi de Giriş Yaptı!

Şimdi ise tüm bu çılgınlığın arasında Türkiye’nin en büyük bankaları arasında olan Yapı Kredi de NFT sektörüne yönelik alanda giriş yaptığını resmen açıkladı. Banka tarafından “World” isimli kredi kartları için yıllar süren reklamlarda görülen sanal “Vadaa” karakterinin NFT’leri, en büyük NFT pazaryeri olan OpenSea’de sergilenmek üzere hazırlanıp başlanıldı. Yapı Kredi, World için 30. yıla özel olarak Vadaa’nın NFT koleksiyonunu çıkardığının duyurusunu gerçekleştirince netleşme sağlandı.

Bankanın OpenSea üzerinden 19 adet Vadaa NFT’si oluşturduğu da mevcutken, çeşitli meslek grupları içerisine ait (terzi, manav, pilot vb) karakterler dikkat çekiyor. Yapı Kredi World’ün Twitter hesabı üzerinden atılan tweet’te ise “Vadaa’lar dijital sanatla buluşma gerçekleştirdi, World 30. Yıl NFT Koleksiyonu sizler için vitrine çıktı! Ayrıntılar çok yakında!” denildi.

Yapı Kredi’nin Sektöre Girişi Büyük Bir Anlam İfade Ediyor

Yapı Kredi’nin NFT hamlesinin, birçok açıdan önemli bir adım olarak görülebilir. Kripto paralardan daha uzak kalmaya çalışan bankalar açısından da bu konuya yönelik son yıllarda kripto para borsalarıyla direkt olarak entegre olmaya başlamışlardı. NFT’ler içerisinde de Ethereum ile alım satım işlemlerinin düşünüldüğünde geleneksel finansın en önemli unsurlarından biri olan Yapı Kredi’nin sektör üzerinden girişi aslında çok daha büyük bir anlam ifade ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir