Bitcoin Ajandası

NFT Fenomeni Phising Saldırısına Maruz Kaldı!  
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. NFT Fenomeni Phising Saldırısına Maruz Kaldı!  

NFT Fenomeni Phising Saldırısına Maruz Kaldı!  

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

NFT fenomeni Zeneca siber saldırıya uğradı. Saldırı sonucunda Tiwtter ve Discord hesabı çalınarak phising saldırısında kullanıldı. Gerçekleştirilen bu eylemlerden birçok kişi olumsuz olarak etkilenirken, konuya ilişkin açıklamada bulunan Zeneca, zarara uğrayanların kendisine ulaşmasını söyledi.

NFT Fenomeninin Twitter ve Discord Hesabı Hacklendi

NFT Fenomeninin Twitter ve Discord Hesabı Hacklendi
NFT Fenomeninin Twitter ve Discord Hesabı Hacklendi

NFT fenomeni Zeneca’nın Discord ve Twitter hesapları çalındı. Phising saldırısında kullanılan bu hesaplar, birçok yatırımcıyı zor durumda bıraktı. Hesaplarını geri alan Zeneca konuya ilişkin bir açıklamada bulunarak yaşanan bu durum için topluluğundan özür diledi. Ayrıca zarara uğrayanların kendisine ulaşmalarını da ekledi.

NFT sektörünün kripto para piyasalarında son derece önemli bir yere sahip olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Pek çok NFT projesinin elde ettiği başarıdaki en önemli etken, arkasındaki topluluğun gücüdür. Fakat bu güç bazı durumlarda yatırımcılar açısından kötü sonuçlar doğurabiliyor. Zeneca gibi büyük bir takipçi kitlesine sahip olanlar yaptıkları paylaşımlarla yatırımcıları yönlendirirken, bu yönlendirme bazen iyi bazen kötü yönde olabiliyor. Yaşanan siber saldırı da bu örneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Saldırganlar Sahte Bağlantılar Gönderdi

Zeneca, hacklenme olayında Twitter ve Discord hesaplarına erişimini kaybederken, saldırganlar Zeneca’nın 300 bin takipçisine sahte airdrop bağlantıları göndererek onları zarara uğrattı.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Zeneca durumla alakalı çalışmaların devam ettiğini, kısa süre içerisinde durum raporu yayınlayacaklarını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir