Bitcoin Ajandası

NFT İlgisi Azaldı mı? Google Trends Verileri Neyi Gösteriyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. NFT İlgisi Azaldı mı? Google Trends Verileri Neyi Gösteriyor?

NFT İlgisi Azaldı mı? Google Trends Verileri Neyi Gösteriyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

Yatırımcıların NFT ilgisi Mayıs 2022 döneminde en düşük seviyelere kadar geriledi. Google Trends tarafından elde edilen verileri küresel nüfusun değiştirilemez ve benzersiz tokenle alakalı olan konulara ilginin büyük ölçüde azaldığını gösteriyor.

NFT İlgisi Yüzde 70’ün Üzerinde Düştü

NFT İlgisi Yüzde 70’ün Üzerinde Düştü
NFT İlgisi Yüzde 70’ün Üzerinde Düştü

Google Trends verileri yatırımcıların NFT’lere gösterdiği ilgiyi 0 ila 100 arasında değerlendiriyor. 0 ve 0’a yakın bir değer gösterilen ilginin minimuma yakın olduğunu ya da hiç olmadığını gösteriyor. Diğer yandan 50 değeri, küresel nüfusun gerçekleştirdiği aramaların büyük bir bölümünü oluşturduğu anlamı taşıyor.

Ocak Ayından Bu Yana Yüzde 74’lük Düşüş Var

Google’da gerçekleştirilen NFT aramaları mayıs ayının son haftasında 26 değerine kadar gerileme gösterdi. Bu değer, Ocak 2022 döneminde görülen 100 değerinden yüzde 74 civarındaki düşüşe tekabül ediyor. Ocak 2022 döneminde büyük çaplı NFT pazar yerlerinde aylık işlem hacmi tarihin en büyük seviyesi olan 16,54 milyar doları görmüştü. Mayıs ayının son haftasında totaldeki aylık işlem hacmiyse yaklaşık olarak 4 milyar dolar civarındaydı. Bu rakamlar ocak ayı işlem hacmine göre yüzde 74 civarında düşüş yaşandığını gösteriyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir