Bitcoin Ajandası

NFT İşlem Hacmi 2022’de Büyük Ölçüde Düşüş Gösterdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. NFT İşlem Hacmi 2022’de Büyük Ölçüde Düşüş Gösterdi!

NFT İşlem Hacmi 2022’de Büyük Ölçüde Düşüş Gösterdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

NFT işlem hacmi, içerisinde bulunduğumuz yılın ilk ayında rekor seviyeye ulaşmıştı. Elde edilen verilere göre bu süreçte yüzde 100’e yakın bir düşüş sergiledi.

NFT İşlem Hacminde Yüzde 97 Düşüş Yaşandı

NFT İşlem Hacminde Yüzde 97 Düşüş Yaşandı
NFT İşlem Hacminde Yüzde 97 Düşüş Yaşandı

Hatırlanacağı üzere NFT piyasası geçtiğimiz yılın son ayında ciddi bir yükseliş göstererek en rahat dönemini yaşamıştı. Bu yılın ilk dört aylık döneminde de kararlı bir seyir izleyen NFT piyasası, Terraform Labs’ta yaşanan büyük çöküşün etkisiyle beraber bahar döneminde başlayan pazar hacmi düşüş göstermeye devam ediyor. NFT pazarının lider konumuna sahip olan OpenSea’de elde edilen işlem hacmi, 2022 yılının en düşük seviyesinde seyrediyor. Bununla beraber pazar genelinde de ciddi bir düşüş gözlemleniyor.

2022 yılının ilk çeyreklik döneminde yüksek piyasa hacmiyle kendisini gösteren NFT pazar hacmi, bahar döneminden itibaren düşüş seyri göstermeye başladı. Üstelik bu seyir, yılın son aylarında da devam ediyor.

Düşüş İstikrarlı Bir Şekilde Devam Ediyor

Konuyla alakalı olarak elde edilen verilere göre, bu yılın başında 17 milyar dolar işlem hacmine sahip olan NFT piyasası, Eylül ayı itibariyle 466 milyon dolara kadar gerileme gösterdi. Söz konusu olan bu rakam, geçtiğimiz aylarda 600 milyon dolar civarında seyrediyordu. Buna göre düşüş seyrinin kararlı bir şekilde devam ettiğini söyleyebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir