Bitcoin Ajandası

2022 Asya Oyunları’nda NFT Koleksiyon Satışları Gerçekleşecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. 2022 Asya Oyunları’nda NFT Koleksiyon Satışları Gerçekleşecek!

2022 Asya Oyunları’nda NFT Koleksiyon Satışları Gerçekleşecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Eylül ayında gerçekleşecek olan Asya Oyunları’nda NFT koleksiyon satışları gerçekleştireceği açıklayan Asya ülkesi Çin bunun bir ilk olduğu üzerine dikkatleri çekti.

Eylül 2022 döneminde Çin’in güneydoğu kıyısında bulunan Zhejiang eyaletinin başkenti olan Hangzhou’da yapılacak oyunların organizatörleri olarak, sosyal medya gönderisi ile ilk defa duyuru yaptılar. Spor etkinliğinin yapılacağı tarihte bir de NFT satışları üzerine açıklamalar yapıldı.

NFT Koleksiyon Satışları Gerçekleşecek!

NFT Koleksiyon Satışları Gerçekleşecek!
NFT Koleksiyon Satışları Gerçekleşecek!

Her biri 39 Yuan (6 ABD Doları) değerinde ve etkinlikte de meşaleyi içeren sınırlı sayıda bulundurulan NFT’lerin Alibaba üyesi olan Ant’ın blok zinciri kodu ile Ant Chain tarafından tam olarak Perşembe günü itibariyle satışa sunulacağı açıklandı.

10 milyonu geçen nüfusu ile Hangzhou, Çin teknolojisinde dev olan Alibaba’ya ev sahipliği rolünü üstleniyor.

Bir Günde Tükenen Bir NFT Ay Pastası

Çin devlet medyasında bulunan NFT’lere karşı eleştirilerine ne olursa olsun devam edilmesine rağmen 2022 Asya Oyunları’nda NFT koleksiyonu satışı gerçekleştirilmek üzere karar verildi. Securities Times gazetesi, geçen hafta NFT’leri eleştirmeleriyle fikir yazısı yayınladı. Dijital varlıkların ise ekonomiye hizmet etmesi gerektiğini üzerine önerilerde bulunuldu.

Aktif olarak NFT yayınlamaya başlayan Alibaba oldu. Geçen hafta sonu, Alibaba’nın çevrimiçi perakendecisi Tmall, Çin’in geleneksel Sonbahar Ortası Festivali’ni kutlamak için bir atıştırmalık olarak ve bir günde tükenebilecek olan bir NFT ay pastasını piyasaya sürdü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir