Bitcoin Ajandası

NFT Teknolojisi Next by TRT World Forumu’nun Gündeminde!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. NFT Teknolojisi Next by TRT World Forumu’nun Gündeminde!

NFT Teknolojisi Next by TRT World Forumu’nun Gündeminde!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Next by TRT World Forumu’nda genç dinleyicileriyle bir araya gelen TRT Genel Müdürü Mehmet Z. Sobacı, buradaki konuşmasında metaverse ve NFT teknolojisinden bahsetti. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ve pek çok farklı alanda kullanılmaya başlayan bu teknolojilerden organizasyonlarda nasıl yararlanılmaya başlandığını anlattı.

Genel Müdür Sobacı açıklamalarının başında gençlere teknolojinin öneminden bahsetti. Next organizasyonunun esasında bir nevi gençlik ve gelecek nesli bir araya getirerek buradaki perspektiften, potansiyelden, dinamizmden, farklı bakış açılarından faydalanmaya çalıştığını belirtti. Bu forum etkinliği sayesinde genç aktivistleri, gazetecileri ve sosyal medya fenomenlerini bir araya getirdiklerini de dile getiren Sobacı, kendi alanında başarılı olan ve fark yaratan gençleri bir araya getirdiklerine dikkat çekti.

Katılımcılar Metaverse ve NFT Teknolojisini Deneyimledi

Katılımcılar Metaverse ve NFT Teknolojisini Deneyimledi
Katılımcılar Metaverse ve NFT Teknolojisini Deneyimledi

Next by TRT World Forumu’nun gençlerin dikkatini çekecek şekilde hazırlandığına da dikkat çeken Genel Müdür, bu organizasyonu yalnızda panellerle bırakmadıklarını ve atölye faaliyetleri ve workshop’larla desteklediklerini de ekledi. Bu sayede bir taraftan iklim değişikliklerinden blok zincirine, metaverse projelerinden NFT teknolojisine kadar genç katılımcılara pek çok farklı konuyu değerlendirebilme imkânı sağladıklarını belirtti. Üstelik adı geçen tüm bu alanlarda deneyim şansı sunduklarını da söyledi.

Genel Müdür Sobacı, Zorlu PSM’de gerçekleştirilen programın “Metaverse ve Medya: Teknolojinin En Son Trendi Gazeteciliği Nasıl Etkileyecek?” oturumunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. NEXT projesinde gençleri dikkate almak, dolayısıyla bir önceki nesle kıyasla teknolojini daha verimli, ilgi çekici ve sonuç odaklı kullanılmasını istediklerini belirten Sobacı, bunun için alanında en başarılı gençleri buluşturduklarını söyledi.

Panele Ajans Kurucuları da Katıldı

Dünyanın ilk metaverse ajansı kurucularından olan Can Yurdakul, Begüm Aydınoğlu, Sara El Jamal ve Faisal U-K gibi isimlerin katılım sağladığı panelde metaverse ve NFT teknolojisinin yeni dünyayı nasıl şekillendireceği de konuşuldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir