Bitcoin Ajandası

NFT Yatırımları Devam Ediyor: Devler 23 Milyonluk Yatırım Yaptı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. NFT Yatırımları Devam Ediyor: Devler 23 Milyonluk Yatırım Yaptı!

NFT Yatırımları Devam Ediyor: Devler 23 Milyonluk Yatırım Yaptı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Geçtiğimiz yıl patlama yaşayan NFT macerası, ilerleyen yıllarda da devam edecek gibi görünüyor. Kripto para piyasalarında ciddi bir düşüş seyri devam ederken, önemli NFT yatırımları toplayan isimler arasına NFT oyun platform Cyrptoys da dahil oldu.

Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan Cryptoys, çatı şirketi olan OnChain Studios ile beraber 23 milyon dolar değerinde A serisi yatırım turunu tamamladığını duyurdu. Bu süreçte en büyük yatırımı önemli bir girişim sermayesi şirketi olarak bilinen Andreessen Horowitz tarafından sağlandığı da ifade edildi.

Bilindiği üzere Andreessen Horowitz (a16z), kripto piyasasındaki düşüşü düşünmeden NFT, metaverse ve Web3 başta olmak üzere bu alan için yüzmilyonlarca dolar değerinde fon ayırabilen bir girişim sermayesi şirketi olarak tanınıyor.

Cyrptoys NFT Yatırımlarıyla Yeni Bir Evren Kuracak

Cyrptoys NFT Yatırımlarıyla Yeni Bir Evren Kuracak
Cyrptoys NFT Yatırımlarıyla Yeni Bir Evren Kuracak

Şirketin A serisi turunda yer alan diğer önemli isimlerse; Mattel, Dapper Labs, Draper & Associates, Acrew Capital, CoinFund, Animoca Brands ve Sound Ventures olarak kayıtlara geçti.

Cyrptoys söz konusu açıklamasında, topladığı bu fonla bir NFT-oyun tabanlı devasa bir dünya kurulacağından bahsetti. Bu sayede kullanıcıların “kazanmak için oyna” prensibindeki oyunlarla etkileşime gireceğini, ayrıca platformun kendine has animasyon serileri olacağını da ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir