Bitcoin Ajandası

Nijerya SEC Kripto Yatırımcılarını Korumaya Kararlı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Nijerya SEC Kripto Yatırımcılarını Korumaya Kararlı!

Nijerya SEC Kripto Yatırımcılarını Korumaya Kararlı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Nijerya SEC, kripto paralarla alakalı önemli bir karar verdi. Kripto yatırımcılarını korumaya kararlı olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, koruyucu kararlar üzerinde anlaşma sağlayana kadar kripto varlıkları geliştirmeyi erteleyecek gibi görünüyor.

Nijeryalılar, kripto para birimlerinin Nisan 2022 döneminden itibaren düşmeye başlamasıyla beraber bu varlıklara diğer ülke yatırımcılarından daha fazla ilgi göstermeye başladı.

Nijerya SEC, Harekete Geçmek için Düzenleme Bekliyor

Nijerya SEC, Harekete Geçmek için Düzenleme Bekliyor
Nijerya SEC, Harekete Geçmek için Düzenleme Bekliyor

Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, düzenleyicilerin yatırımcıları koruma altına alabilecek standart düzenlemeler konusunda karar vermediği sürece dijital varlık ticaretini geliştirmek için herhangi bir adım atmayacak.

Komisyonun genel müdürü Lamido Yuguda, Nijerya’nın ticaret merkezi Lagos’ta basın mensuplarına röportaj verdi. Yuguda vermiş olduğu bu röportajında, kripto para borsalarının Nijerya’da hizmet vermeye devam edebilmesi için gerekli bankacılık platformuna hala erişimi olmadığından SEC’in dijital varlıklardan uzak durduğunu dile getirdi. Ayrıca yatırımcıları gerçekten koruyan kripto paralarla ilgilendiklerine dikkat çekti.

SEC, Kripto Varlıkların Volatilitesi Konusunda Endişeli

Tüm bunların yanı sıra genel müdür, komisyonun yatırımcı korumasıyla alakalı mantıklı yatırım araçlarına teşvik edeceğini, geleneksel ve dijital yatırım araçlarını geliştirebilmek adına blok zinciri teknolojisi hakkında araştırma yapacağını belirtti. Üstelik komisyonun spekülasyon işinde değil, yatırımcıyı koruma işinde olduğunu ifade ederek kripto varlıkların volatilitesiyle alakalı endişe duyduklarını da açıklamalarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir