Bitcoin Ajandası

Nijerya’da Dijital Şehir Kurulacak! Görüşmeler Başladı
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Nijerya’da Dijital Şehir Kurulacak! Görüşmeler Başladı

Nijerya’da Dijital Şehir Kurulacak! Görüşmeler Başladı

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Nijerya’da yetkililer, blok zinciri teknolojisini hızlı bir şekilde takip edebilmek adına dijital şehir kurmayı planlıyor. Plan doğrultusunda ilk adımı atan yetkililer, dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance yetkilileriyle görüşmelere başladı.

Afrika’daki en kalabalık ülke olarak bilinen Nijerya, her geçen gün daha fazla bağlantı ve genç kesimden faydalanarak, ülke ekonomisini ham petrolden uzak tutabilmek adına dijital teknolojiyi kullanmayı hedefliyor.

Dijital Şehir için Binance ile Görüşmeler Başladı

Dijital Şehir için Binance ile Görüşmeler Başladı
Dijital Şehir için Binance ile Görüşmeler Başladı

Elde edilen bilgilere göre Nijeryalı yetkililer, kripto para borsası Binance ile girişimcilerin ülkedeki blok zinciri teknolojisini kolay ve hızlı bir şekilde takip edebilmesi adına dijital ekonomik bölge oluşturabilmek adına görüşme gerçekleştiriyor.

Konuyla alakalı olarak Nijerya İhracat İşletme Bölgeleri Kurumu bir açıklama yapıldı. Açıklamada kurum, Binance iş birliğiyle Dubai dijital bölgesi gibi dijital şehir kurulmasının hedeflendiğini ifade etti.

Nijerya Exchange LTD., borsada ticaretin daha derin bir hal alabilmesi adına blockchain tabanlı bir platform başlatmayı planlıyor. Elde edilen bilgilere göre bu doğrultuda hükümet bazı düzenlemeler gerçekleştirdi.

CoinGecko tarafından konuya ilişkin yapılan bir araştırmada, Nijerya halkı dijital para birimlerinin Nisan ayından itibaren değer kaybetmesiyle beraber bu varlıklara daha fazla ilgi göstermeye başladı. Kurulacak olan bu dijital bölge sayesinde var olan ilginin daha da büyümesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir