Bitcoin Ajandası

Ninja Squad NFT Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. NFT/Token
  4. »
  5. Ninja Squad NFT Nedir?

Ninja Squad NFT Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Ninja Squad NFT, Crypto Kemal ve NFT takipçilerinin çok sıkı takip ettiği NFT danışmanı olan Bekir Çağrı Çelik’in çıkartacağı ikinci Türk NFT koleksiyon projesi olarak biliniyor.

Ninja Squad NFT içinde Özgü Aydar’ın çizimiyle birbirinden farklı olacak şekilde oluşturulan, değişik nadirlik özelliğine sahip olan toplam 8888 tane NFT bulunuyor. Ninja Squad NFT konusunu ayrıntılarıyla inceleyeceğimiz yazımızda merak edilen sorulara cevaplar vereceğiz.

Ninja Squad NFT Koleksiyon Dağılımı

Ninja Squad NFT Koleksiyon Dağılımı
Ninja Squad NFT Koleksiyon Dağılımı

NFT tokenların %60’ı ön satış yöntemiyle satılacak. Bu ön satışa dahil olmak için Ninja Squad takımı tarafından tanınan ve Whitelist (WL) şeklinde ifade edilen hakkı elde etmek gerekiyor. Bu aşamada projeye ilk baştan bu yana destekte bulunan kripto para ve NFT dünyasının önde gelen isimleri ayrı ayrı seçilebiliyor. Bunun yanında discord, twitter ve twitch yayınlarıyla projeye destek verenlerin arasında çekilişler yapılarak WL dağıtılıyor. WL dağıtımının halen devam ettiği biliniyor. Ön satış yoluyla WL alanlara, her cüzdan için iki tane NFT mint etme hakkı tanımlanıyor.

NFT tokenların %30’u çekiliş yöntemiyle dağıtılacak. Projenin web sitesi üzerinden MetaMask cüzdanları ile çekilişe katılanlar arasından kazananlara 1 tane NFT mint hakkı veriliyor. Bu cüzdana sahip olanlar, belirlenecek saat diliminde siteye girerek mint işlemini yaparak sunulan imkandan yararlanacaklar.

NFT tokenların %10’u, belirtilecek saat diliminde siteye girerek cüzdanını bağlayanlar arasında genel satış yapılacak şekilde hayata geçirilecek. Bu satışta alım yapmak isteyenlerin muhtemel bir gas savaşına hazır durumda bulunması yararlı olacaktır. Ayrıca satışın, projeye ait olan kanallar üzerinden canlı yayınlanacağı açıklandı.

Satışın tamamlanmasının ardından NFT alan ve satış yapmayarak muhafaza edenler, projenin discord kanalı üzerinde açılacak Alpha Chat odasına cüzdanları vasıtasıyla girebilecekler. Bu kanalda yalnızca koleksiyon sahipleriyle proje idarecileri bir araya gelerek kripto para ve NFT fırsatları konusunda bilgi alışverişi yaparak yararlanabilecek. Kanalda aynı zamanda sektörle ilgili özel haberler ve analizlerin yayınlanacağı da belirtildi. NFT Drop Takvimi’nin de Alpha Chat’e özel olarak paylaşılacağı bildiriliyor.

Ninja Squad takımının, NFT koleksiyonunun tamamının kısa süre içinde tükenmesini beklediği ifade ediliyor. Yapılan açıklamada, satıştan sonra kazanılan gelirin %10’unun Ninja Squad üyelerinin oylamasıyla belirlenecek Türk öğrencilerin yararına bağışlanacağı da belirtiliyor.

Koleksiyon içinde farklı nadirlik derecelerine sahip NFT’ler haricinde özel seri NFT’lerin de bulunacağı biliniyor. Bunların ilkinin azami 35 tane ile sınırlı Hononary serisi olacağı belirtiliyor. Bu serinin, dünyada ve Türkiye’deki tanınmış kişiler ve influencerlara özel olarak tasarlanarak koleksiyona eklenecek.

İkinci özel serinin, rastgele 100 tane mint yapılacak olan Deep Alpha serisi olacak ve herhangi bir cüzdana çıkabilecek. Bu NFT’yi alanların, Hononary NFT’ye sahip olanlar ve Ninja Squad takımıyla kurulacak özel bir discord odasına giriş hakkı bulunacak. Bunun anlamı; Türkiye’nin ve dünyanın ünlü isimleriyle sohbet edilebilecek bir odada bulunma ayrıcalığı olarak açıklanıyor.

Ninja Squad NFT Yol Haritası

Üzerinde durduğumuz projeyi, başka NFT projelerinden ayıran en önemli özelliği, geleceğe dair verdiği izlenimdir. Yalnızca koleksiyon ürünü olarak çıkarılan NFT’lerin bile çok ciddi değerler kazandığı biliniyor ve proje ekibi için Sold Out noktasına gelmek bir başarı olarak görülüyor.

Ninja Squad takımı, koleksiyonlarının Sold Out noktasına gelememe ihtimaline dair herhangi bir endişe taşımıyorlar. Bununla birlikte geleceğe dair belirledikleri hedeflerle başka NFT’lere göre farklı oldukları görülüyor.

Proje kurucularından olan Bekir Çağrı Çelik, birçok NFT projesini yakından izlediğini ve bunlara danışmanlık yaptığını belirterek şimdiye kadar hemen hiçbir NFT projesinde Ninja Squad NFT Yol Haritası’na benzer bir gelecek hedefi görüntüsü olmadığını ifade etti.

Ninja Squad NFT Geleceği

Ninja Squad NFT Geleceği
Ninja Squad NFT Geleceği

Ninja Squad ve WAGMI koleksiyonlarının ortak bir ERC721 ağı üzerinden oluşturularak koleksiyon sahiplerine günlük olarak dağıtılması hedefleniyor. Böylece Ninja Squad NFT’si veya WAGMI NFT’si bulunduranlar günlük şekilde token kazanmış olacaklar.

Ninja Squad NFT, çizgi karakterlerce anlatılacak olan animasyon film serileri yoluyla izleyenlere 5 dilde video eğitimler sağlayacak. Bu eğitimlerin satın alınması yalnızca koleksiyon tokenları ile mümkün olacak. Kripto para trade, teknik blok zinciri yazılım ve NFT dünyasıyla ilgili ayrıntılı eğitimler bu programla hayata geçirilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir