Bitcoin Ajandası

Nükleer Enerjili Bitcoin Madenciliği, Ohio’da!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Nükleer Enerjili Bitcoin Madenciliği, Ohio’da!

Nükleer Enerjili Bitcoin Madenciliği, Ohio’da!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Enerji sağlayıcılardan Energy Harbor, nükleer enerjili Bitcoin madenciliği için”hosting” hizmeti sağlayıcısı olan Standard Power ile 5 yıllık ortaklık kurarak adım atıldığını duyurdu.

ABD’de enerji düzeneği olan şirket Energy Harbor, temiz ve karbon salınımı bulunmayan nükleer enerji sistemi içerisinden elektrik verme amacı gütmeye başladı. Bu yüzden nükleer enerjili Bitcoin için de Standard Power ile 5 yıllık anlaşma imzaladığını ilan etti. Energy Harbor, Standart Power’ın Ohio’daki Bitcoin blok zincir madencilik tesislerine Aralık 2021 itibariyle temiz enerji ile üretilen elektrik sağlamaya başlayacak.

Nükleer Enerjili Bitcoin Madenciliği, Ohio’da!
Nükleer Enerjili Bitcoin Madenciliği, Ohio’da!

Nükleer Enerjili Bitcoin için Standart Power Anlaşması

Standart Power, gelişme döneminden sonra veri işleme şirketlerine yönelik bir altyapı sağlayıcısı olmasından dolayı bunun yanı sıra blok zincir madencilik şirketleri içinde de ‘hosting’ hizmetleri vermektedir. Şirket bu yönden bölgede terk edilen bir kağıt fabrikasını bu sayede, başka amaç da içerisinde olsa bile, tekrardan kullanım sağlayacak ve yeni iş olanakları meydana çıkartacak. Standart Power bu anlaşmayla Bitcoin madencilik merkezi kapsamında Energy Harbor’un temiz, sürdürülebilir ve yerel olarak üretim sağlanan nükleer enerjiyle güç vermesi hedeflendi.

Yeni ve Temiz Enerji Mutluluğu

Energy Harbor yönetim kurulu başkanı ve CEO’su John Judge, anlaşma sağlamasıyla ilgili yaptığı açıklamalarda şunları da ekledi:

“Yeni ve temiz enerji sağlayacağız”

“Standart Power’a, onlara hizmet vermemize olanak tanıdıkları için teşekkür ediyoruz. Doğaya olan olumsuz etkilerini azaltmak isteyen bir şirketle çalıştığımız ve Ohio’ya yeni ve temiz enerji sağladığımız için de mutluyuz.”

Standard Power CEO’su Maxim Serezhin Yorumu

“Bitcoin madencilik tesisleri, fazla enerji harcarlar. Bu yüzden sorumluluğumuzu biliyoruz. Çok daha temiz ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz. Ohio’yu ucuz elektrik maliyetinden ötürü seçtik. Ayrıca burada karbon salınımı olmayan enerji seçenekleri de mevcut. Sağladığımız hosting hizmetinin yüzde 100 temiz enerjiyle yapıldığından emin olmak için altyapıyı kurduk.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir