Bitcoin Ajandası

O Altcoin Yatırımcıları Exit Scam Mağduru Oldu! DogeCoin Fenomeni Dolandırıcı Çıktı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Altcoin Yatırımcıları Exit Scam Mağduru Oldu! DogeCoin Fenomeni Dolandırıcı Çıktı!

O Altcoin Yatırımcıları Exit Scam Mağduru Oldu! DogeCoin Fenomeni Dolandırıcı Çıktı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Yatırımcılar Exit Scam Mağduru Oldu! Binlerce Dolar Değerinde Zarar Var!

Sosyal medyada Dogecoin paylaşımlarıyla meşhur olan fenomen Matt Wallece kısa süre öncesinde yeni bir token piyasaya sürmüştü. Bugün exit scam olarak adlandırılan Accept Crypto isimli bu projede, başta Dogecoin olmak üzere pek çok kripto varlığın ödeme yöntemi olarak kullanılması ve elde edilen gelirin işletme çalışanlarına dağıtılması hedefleniyordu.

Yatırımcılar Exit Scam Mağduru Oldu! Binlerce Dolar Değerinde Zarar Var!
Yatırımcılar Exit Scam Mağduru Oldu! Binlerce Dolar Değerinde Zarar Var!

Matt Wallace, söz konusu projeyi hayata geçirebilmek adına Mayles G ile ortaklık kuruldu. Mayles G, dolandırıcılık ve soygun gibi suçlardan ceza almış bir isim olarak tanınıyor. Wallece’ın Accept Crypto tokenini piyasaya sürmesinin ardından token büyük ölçüde değer kazandı. Ancak kısa sürede sonra kazandığı değerin hemen hemen hepsini kaybederek adeta çakıldı.

Yaşanan bu gelişmeler kripto para piyasalarını yakından takip eden Mr. Whale’in dikkatinden kaçmadı. Mr. Whale, Wallece’in bu projesini exit scam olarak nitelendirirken, bu terim kripto dünyasında lansmanı gerçekleştirilen kripto paraların kurucu ya da destekleyicilerinin toplanan paralarla beraber ortadan kaybolması anlamına gelmektedir. Fakat Accept Crypto tokeninde yaşanan bu durum topluluk üyeleri yatırım yapsa bile çekemediğinden honeypot dolandırıcılığı olabileceği de düşünülüyor.

DogeCoin Geliştiricileri Tepkili!

DogeCoin geliştiricilerinden Billy Markus Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamasıyla tepkisini gösterdi. Taciz ve ölüm tehditlerine yol açtığı için dolandırıcıları beyan etmek istemediğini dile getiren Markus, bu durumda DogeCoin’in itibarının söz konusu olduğunu, topluluğun önlem almaması durumunda felaketin adının “Accept Doge” olabileceğini belirtti. Üstelik projenin asılda bu isimle piyasaya sürülececğini, fakat dernek tarafından bu ismin reddedildiğini de açıklamalarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir