Bitcoin Ajandası

O Bitcoin Borsası Skandala İmza Attı: Yetkililer Kayıplara Karıştı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Bitcoin Borsası Skandala İmza Attı: Yetkililer Kayıplara Karıştı!

O Bitcoin Borsası Skandala İmza Attı: Yetkililer Kayıplara Karıştı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı sermayeli Bitcoin borsası Humex, kullanıcılarının para çekme işlemlerini engelledi. Bu durumun nedeni henüz kesin olarak bilinmese de borsa yetkililerinin 20 milyon dolarla beraber kaçtığı düşünülüyor.

Bitcoin Borsası Humex 2.500’den Fazla Mağdur Bıraktı

Bitcoin Borsası Humex 2.500’den Fazla Mağdur Bıraktı
Bitcoin Borsası Humex 2.500’den Fazla Mağdur Bıraktı

Konuyla alakalı olarak medyada yer alan haberlere göre Humex’te mağdur olan yatırımcı sayısı 2 bin 500’ün üzerinde. Mağdur olan yatırımcılar Humex’in aniden para çekme işlemlerini dondurduğunu ifade ediyor. Kısa bir süre önce ülkemizde hizmet vermeye başlayan bu yabancı merkezli borsa, büyük ölçüde kazanç ve getiri vadederek faaliyetlerini hızlandırmıştı.

Bugünse borsanın kurucusu Franko Çonk ve Enrikuez ve CEO Tank Kaiçe’nin 20 milyon dolarla beraber kayıplara karıştığı iddia ediliyor. Üstelik Çinli borsa kurucusunun kendi ülkesinde dolandırıcılık suçundan hüküm giydiği de elde edilen bilgiler arasında yer alıyor.

İşte Borsanın Vadettikleri!

Söylentilere göre borsanın yerel tokeni olan HMC’nin yatırımcısına büyük ölçüde getirisi sağlayacağı vadedilmişti. HMC fiyatının 0.10 dolardan 5 bin dolara kadar yükseleceğini söyleyen borsa yetkilileri, zaman kazanabilmek adına kullanıcılarından 2 yıl süre istemişti. Ayrıca şirket yetkilileri yatırımcılarına ağdaki yatırım oranı kadar HMC dağıtılacağını da söylemişti.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir