Bitcoin Ajandası

O Borsada Bitcoin Fiyatı 56 Bin Dolar!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Borsada Bitcoin Fiyatı 56 Bin Dolar!

O Borsada Bitcoin Fiyatı 56 Bin Dolar!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Bitcoin fiyatı bazı borsalarda farklı seviyelerden işlem görüyor. Gece saatlerinde Bitfinex’in perpetual swap piyasasında BTC fiyatı ciddi bir sıçrama gösterdi. Lider kripto para biriminin bu borsada 56 bin doların üzerine çıkması kripto piyasasında şok etkisi yarattı.

Bitfinex Borsasında Fiyat 56 Bin Doları Geçti

Bitfinex Borsasında Fiyat 56 Bin Doları Geçti
Bitfinex Borsasında Fiyat 56 Bin Doları Geçti

Bitfinex perpetual swap borsasında günün erken saatlerinde kısa süreliğine 56 bin doların üzerine çıktı. Bu durum piyasalarda şok etkisi yaratırken, borsanın BTC-PERP piyasasındaki işlem hacmi de kısa bir süre için 9,1 milyon dolara ulaştı. Piyasadaki bu işlem hacmi, işlem çiftinin günlük hacminin yüzde 25’ini oluşturdu. Meydana gelen bu ani yükselişe yanıt olarak borsanın CTO’su Paolo Ardino’dna açıklama geldi. Söz konusu bu yükselişin nedeninin piyasalardaki anlık düşük likidite olduğunu söyleyen Ardino, piyasa katılımcılarına sistemin beklendiği şekilde çalıştığının, eşleştirme motorlarının bütün emirleri doğru şekilde gerçekleştirdiğinin garantisini verdi.

Genel Olarak Bitcoin Fiyatı da Artış Gösterdi

Diğer yandan Bitcoin’in genel olarak piyasa fiyatı da yükseliş gösterdi. Bitstamp borsasında gün içerisindeki en yüksek seviyesi olarak nitelendirilen 28 bin 764 dolara ulaştı. Zor durumda olan bölgesel bankalarının hisselerinde meydana gelen son düşüş, Bitcoin fiyatının toparlanmasına katkı sağlamış gibi görünüyor.

Büyük BTC Yatırımcısı da Kazancını Açıkladı

Tüm bunların dışında halka açık en büyük BTC sahibi olarak bilinen MicroStrategy, devasa varlıklarıyla alakalı vergi kazancını talep etmesinin ardından ilk karını açıkladı. Geçtiğimiz yıl aynı döneme kıyasla bu yıl 461 milyon dolar veya hisse başına 31,79 dolarlık net kazancı olduğunu belirtti. Son çeyrekteyse BTC’nin yüzde 72’lik değer kazanması şirketin karını da büyük ölçüde etkilemiş oldu. Bu durum, MicroStrategy’nin kripto açısından değer düşüklüğü ücretlerine bağlı bir rezervi düşürmesine yol açtı. Sonucundaysa 453,2 milyon dolar değerinde tek seferlik bir vergi kazancı elde edildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir