Bitcoin Ajandası

https://www.bankaciyim.net/bankacilik
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O DeFi Altcoininde FUD Fiyatları Dibe Çekti!

O DeFi Altcoininde FUD Fiyatları Dibe Çekti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
80 0

DeFi Altcoini Waves FUD Etkisiyle Çakıldı

Piyasa verilerini incelediğimizde Waves, elde etmiş olduğu bir kısım kazançlarında geri çekilme göstererek yüzde 18’lik değer kaybıyla 44.09 dolara kadar düştü. Mart ayının sonunda büyük ölçüde değer artırarak fiyatını ikiye katlayan bu Defi altcoini, bu sayede daha geniş bir pazarı geride bıraktı. Waves’in sergilediği bu rallinin kredi kullandırma platformu Vires üzerinden projenin kendisi tarafından gerçekleştirildiğine yönelik söylentiler ortaya çıktı.

DeFi Altcoini Waves FUD Etkisiyle Çakıldı
DeFi Altcoini Waves FUD Etkisiyle Çakıldı

Projenin kurucusu Sasha Ivanov platforma atfedilen bu iddiaları reddederken, Vires haberinden sonra toplu olarak tasfiyeler gerçekleşmeye başladı. Elde edilen bilgilere göre platformda sabit olan toplam değer 300 milyon dolar kayıpla 972 milyon dolara kadar geriledi. Likiditede yaşanan bu sert düşüş Blockchain’in dolara sabitli dijital varlığı Neutrino’yu (USDN) olumsuz yönde etkiledi. USDN rekor seviyede bir değer kaybıyla 0,91 dolara kadar geriledi.

Platforma Karalama Kampanyası mı Yapıldı?

Platform kurucusu Ivanov’un Almeda Research’ü açığa satışı, başka bir deyişle short pozisyonunu karlı bir hale getirebilmek amacıyla bir çeşit karalama kampanyası düzenlemekle suçlaması dikkat çekti. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in kurduğu Almeda Research bu suçlamaların asılsız olduğunu belirtirken, başta Fired olmak üzere birçok insan Ivanov’un komplo teorileriyle ortalık karıştırdığı eleştirisinde bulundu. Tüm bunlara karşısın Defi altcoini Waves’in üzerindeki temel tartışma kaynağı platform kurucusunun, USDN ve Waves’in Vires’ten borç alması ve platformdaki mevduatlar açısından faiz oranlarının kısıtlanması amaçlanan yeni bir yönetim önerisiydi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir