Bitcoin Ajandası

O Dijital Banka Kendi Kripto Parasını Çıkardı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Dijital Banka Kendi Kripto Parasını Çıkardı!

O Dijital Banka Kendi Kripto Parasını Çıkardı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Dijital banka Nubank, Polygon MATIC ağı üzerinde tasarladığı ve 100 milyar adetle sınırlı olan kendi kripto para birimi NuCoin’i çıkardı.

Brezilya merkezli banka Nubank, sadakat programı dahilinde NuCoin ismini verdiği bir kripto para birimini piyasaya sürdü. Ülke genelindeki kullanıcılarının bankacılık uygulaması üzerinden kripto ticareti gerçekleştirmesine olanak sağlayan Nubank, 2022 yılında planladığı kripto para projesine start vermiş oldu. Elde edilen bilgilere göre banka, totaldeki arzını 100 milyar NuCoin ile sınırlandırırken, blok zinciri desteği açısından Polygon’u tercih etti.

Dijital Banka, NuCoin ile Piyasalarda Yerini Aldı

Dijital Banka, NuCoin ile Piyasalarda Yerini Aldı
Dijital Banka, NuCoin ile Piyasalarda Yerini Aldı

Brezilyalı bankacılık şirketi Nubank, kripto endüstrisiyle alakalı yeni bir hamle daha gerçekleştirerek kendi kripto parasını piyasaya sürdü. NuCoin adındaki bu varlık, toplamda 100 milyar adetle sınırlandırılırken, aynı zamanda Polygon ağından faydalanacak.

Bununla beraber bankacılık uygulamasında başlatılan kripto para alım-satım işlemlerine NuCoin paritesi de entegre edilecek. Böylelikle banka, herhangi bir ikinci pazara ihtiyaç duymayacak ve birimlerin özel bir cüzdana çekilmesini sağlayacak.

Kripto Para 70 Milyon Kullanıcıya Sunulacak

İlk olarak geçtiğimiz yıl açıklanan söz konusu bu proje, konuya ilişkin olarak yapılan bir açıklamaya göre 70 milyon kullanıcıya aktif olarak sunulacak.

NuCoin ile alakalı olarak airdrop gerçekleştirilmesi, çekilişler düzenlenmesi, ödemeler için komisyon verilmesi ve etkin bir topluluk oluşturulması gibi planlamalara yer veriliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir