Bitcoin Ajandası

O Ethereum Balinası 5 Yıl Sonra Harekete Geçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Ethereum Balinası 5 Yıl Sonra Harekete Geçti!

O Ethereum Balinası 5 Yıl Sonra Harekete Geçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Eski bir Ethereum balinası aradan geçen 5 yılın ardından milyon dolarlık varlıklarını hareket ettirerek dikkatleri üzerine topladı.

Ethereum Balinası 5 Yıl Sonra Uyandı

Ethereum Balinası 5 Yıl Sonra Uyandı
Ethereum Balinası 5 Yıl Sonra Uyandı

Kripto para piyasasının çöküşe geçmesiyle beraber pek çok farklı onchain verisinde hareketlenmeye rastlandı. Ağırlıklı olarak balina taraflı gelen hareketler, kripto para yatırımcılarının panik yapmasına yol açtı. Bitcoin’in sert düşüş yaşamasının öncesinde çeşitli onchain verilerinde büyük çaplı hareketler gözlemlendi. Bu hareketler arasında en çok dikkat çekeniyse eski bir ETH balinasının 5 yılın üstüne ilk defa aktif hale gelmesi oldu.

Neredeyse 5 yıldır pasif olan ETH balinası, 2017 yılında madencilik faaliyetleri sonucunda 10 bin 266 ETH elde etmişti. Yakın bir tarihte harekete geçen balina, 16 milyon dolar değerindeki söz konusu bu varlıklarını cüzdanına aktardı. ETH balinasının gerçekleştirdiği bu transfer ayrıca Poloniex borsasına 1.322 addet ETH transferini de kapsıyordu.

Bu Hamle Yatırımcıları Kaygılandırdı

Ağırlıklı olarak kripto para yatırımcılarının kaygılanmasına neden olan Ethereum balinasının bu hamlesinin henüz ne amaçla gerçekleştirildiği bilinmiyor. Bitcoin fiyatında meydana gelen anlık düşüş, pek çok farklı kripto para birimini derinden etkiledi. Bununla beraber kripto para piyasasının aşağı yönlü eğiliminin devam etmesi, diğer balinaların da uykudan uyanmasını sağladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir