Bitcoin Ajandası

O İki Büyük Piyasa Yapıcı Şirket ABD’den Çekiliyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O İki Büyük Piyasa Yapıcı Şirket ABD’den Çekiliyor!

O İki Büyük Piyasa Yapıcı Şirket ABD’den Çekiliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Dünyanın en büyük piyasa yapıcılarından olan Jane Street ve Jump Trading, ABD piyasalarında sunduğu hizmeti sonlandırma kararı aldı. Elde edilen bilgilere göre Jane Street küçülmeye giderken, Jump Trading ise genişlemesini sürdürecek.

Piyasa Yapıcı Şirketler Çekilme Kararı Aldı

Piyasa Yapıcı Şirketler Çekilme Kararı Aldı
Piyasa Yapıcı Şirketler Çekilme Kararı Aldı

Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre her iki şirket de bu kararı ülkedeki SEC ve diğer kurumların uyguladığı baskılar sebebiyle aldı. Jane Street bu hamlesiyle beraber sunmuş olduğu hizmetlerinde küresel anlamda küçülmeye gidecek. İsmi gizli tutulan bir kaynak, halihazırdaki yasal belirsizliklerin işlerin standartları karşılayacak şekilde zorlaştırdığını ifade etti.  

Diğer yandan önemli piyasa yapıcılarından bir diğeri olan Jump Trading şirketininse küresel anlamda genişlemeye gideceği duyuruldu. Bununla beraber her iki şirketin de bu alandaki faaliyetlerini küçük ölçekli olarak sürdürdüğü ve kripto sektörünün tamamıyla terk etmediği belirtildi.

Milyar Dolarlık Varlıklara Sahipler

Arkham tarafından 21 Mart’ta açıklanan verilere göre Jump Trading şirketi, 4 milyar dolar değerinde kripto para birimine sahipti. Bu varlıkların 3 milyar 200 milyon doları ETH’den, 270 milyon doları SHIB’ten, 63 milyon doları USDC’den, 81 milyon doları MATIC’ten ve 22 milyon doları USDT’den meydana geliyordu.

Jump Trading şirketinin Nisan ayının son haftasında gerçekleştirdiği işlem hareketleri dikkatleri üzerine toplamıştı. Şirket, birçok farklı kripto para borsasına milyonlarca dolar değerinde Bitcoin aktarmıştı.

27 Mart’ta açıklanan verilere göreyse Jane Street şirketi, 1 milyar 268 milyon değerinde kripto paraya sahipti. Bu varlığın 760 milyon dolarını USDCC oluştururken, geriye kalan 476 milyon dolarıysa ETH’den oluşuyordu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir